Spisovatelka žaluje Kahna: Chtěl mě znásilnit
Šéf bankéřů Strauss-Kahn (62) se obvinění z perverzních sexuálních útoků jen tak nezbaví. Po pokojské luxusního hotelu, se kterou se momentálně soudí, na něj podala žalobu další žena, tentokrát francouzská novinářka a spisovatelka Tristane Banon.
Tristane Banon zažalovala Strauss-Kahna za pokus o znásilnění z roku 2002. Na povrch s tím vyšla, hned co se rozpoutala bouře ohledně sexuálního zneužití pokojské, se kterou se exšéf MFF soudí v těchto dnech. Obvinění žen popírá.
Banon tvrdí, na ni v roce 2002 Strauss-Kahn, tehdy významný činitel Socialistické strany, sexuálně zaútočil a že se s ním musila poprat, aby se ubránila. Banon se s ním setkala kvůli rozhovoru. Kahn na ni prý čekal v prázdném bytě. Podle její výpovědi k ní okamžitě přistoupil, pevně jí stiskl. Údajně jí rozepnul podprsenku a snažil se z ní strhnout džíny. "Choval se jako nadržený šimpanz," řekla o něm Banon později.
Od okamžitého podání žaloby ji prý tehdy odradila její matka, která byla za socialisty poslankyní. Teď prý toho lituje. "Prožila jsem osm let pekla. Chci, aby to už skončilo," nechala se slyšet spisovatelka.
V roce 2007 o útoku vlivného muže na svou osobu sice promluvila v televizi. Ani tehdy ale neprozradila jeho totožnost. Bála se pomsty z vyšších kruhů.
No jo, to chce mít dost času
A i kdybych ho náhodou měla, tak věř nevěř, francoužština mi kupodivu nic neříká. Ještě tak angličtina a němčina. A z překladačů většinou lezou takový hodnoty, že se spíš mlátím smíchy, než abych z toho něco měla