Čtvrtek 7. prosince 2023
Svátek slaví Ambrož / Benjamín, zítra Květoslava
Zataženo, déšť se sněhem 1°C

Poslední miminko NDR slaví 20 let!

Autor: INT, vk, jos - 
3. října 2010
16:57

Dvě ženy, které spojuje jedinečný titul. První z nich je Kathrin Hoyer (38), poslední Miss NDR. Jméno druhé je Sarah Klier (20), narodila se 2. října 1990 a je posledním dítětem narozeným v NDR. K oběma z nich se nyní upíraly zraky Němců, kteří slavili 20 let od sjednocení.

Přesně 3. října 1990 se totiž po 45 letech stala socialistická Německá demokratická republika součástí Spolkové republiky Německo.

Když NDR zaniklo, přestal existovat i titul Miss NDR, který Kathrin 2. října 1990 ve 21:00 získala. Z korunky se tehdy osmnáctiletá dívka radovala pouhých 180 minut. „Královen krásy bylo od té doby několik, ale titul poslední Miss NDR mám jen já. Ten mi nikdo nikdy nevezme,“ říká Kathrin, která nyní pracuje ve vlastním fotostudiu a i nadále se modelingu příležitostně věnuje.

Poslední výkřik NDR

Svůj příběh má i poslední dítě narozené v NDR. Tím se stala Sarah Klier (20), která přišla na svět 2. října 1990 pouhé dvě minuty před půlnocí.

V porodnici v tu chvíli byla fotografka, která chtěla zvěčnit "první dítě jednoty", nakonec však pořídila snímek Sarah – miminka, které se stalo symbolem nového začátku. Fotografie dostala jméno "Poslední výkřik NDR" a obletěla celý svět. Velkolepé oslavy znovusjednocení probíhaly v Německu již od pátku a vyvrcholily včera večerním koncertem před Spolkovým sněmem v Berlíně.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud