Vrah Martinky (†16): Měl jsem ji rád!

Na Slovensku musí policisté a soud řešit otřesný případ, kdy Roman M. (18) ubodal a zohavil svou bývalou přítelkyni Martinu Matyášovou (†16). Mladík, který byl už v minulosti trestán, se ale brání, že vraždu nespáchal, a tvrdí: "Měl jsem ji rád."
Soudce Okresního soudu Košice vzal Romana M., který čelí obvinění z vraždy šestnáctileté budoucí modelky Martiny, do vazby. Údajně kvůli obavě, že mladík uteče, bude se skrývat, ovlivňovat svědky nebo pokračovat v trestné činnosti. Obviněný podal proti rozhodnutí soudu stížnost, o které rozhodne senát Krajského soudu v Košicích.
Roman M. (18) se brání, že svou bývalou přítelkyni nezabil. Ještě před verdiktem soudu řekl televizi Markíza: "Já ji nezabil. Měl jsem ji rád. Lituji chvil, kdy jsem na ni byl zlý. Lituji jen toho, že jsem ji nedoprovodil na zastávku. Ona tehdy šla pryč a já domů."
Její oblečení spálil
Roman pochází z košického sídliště Dargovských hrdinů. V minulosti byl i přes svůj nízký věk už šestkrát trestaný. Šlo o loupeže, krádeže a ublížení na zdraví. Z výkonu trestu ho propustili na podmínku teprve letos v květnu.
Policie v pátek Romana zadržela jako podezřelého. "Pitva dokázala, že měla čtrnáct bodných a řezných ran," řekla košická krajská policejní mluvčí. Dodala, že policie vykonala i domovní prohlídku a našla místo, kde pachatel spálil svršky a oděv oběti.
Nemohli se jí dovolat
Tělo Martiny objevila v košickém lesoparku houbařka, která okamžitě zalarmovala policii. Poté, co se Martina nevrátila domů, rodiče měli zlé tušení, že se s ní něco stalo. Začali tedy obvolávat všechny známé a dceřiny kamarádky. Ozvala se ale bohužel až policie, která jim oznámila, že je Martina mrtvá.
"Měla se vrátit v osm večer, ale nakonec za kamarádkami vůbec nedorazila. Nemohli jsme jí zavolat, protože před týdnem ztratila mobil," řekla slovenským médiím dívčina zdrcená babička.
Podle soudního lékaře zemřela dívka na následky mnohačetných bodných a řezných ran a na rozsáhlé krvácení vnitřních orgánů. Pachateli hrozí za tento čin až doživotní trest.
ale tan na te fotce na cikana moc nevypada a ma jeste k tomu modra ocka.