Smrtelná bakterie NDM-1: Nákaza je u hranic s ČR!

Bakterie pod mikroskopem
Autor: ČTK, INT, vk, ida, jak - 
17. 8. 2010
05:00

Nová bakterie, na kterou nezabírají takřka žádná antibiotika, jeden mrtvý a desítky nakažených... Odolná bakterie NDM-1 se rozšířila i do střední Evropy. A podle vyjádření lékařů a mikrobiologů byla zaznamenána dokonce už i v sousedním Německu či ve Švýcarsku!

Po jižní Indii, Velké Británii, Pákistánu, Austrálii a USA se nebezpečná bakterie dostala už i do střední Evropy. „U několika pacientů jsme zaznamenali výskyt této nebezpečné bakterie,“ sdělil německému deníku Bild jeden z lékařů. A podobnou situaci už hlásí i lékaři ze Švýcarska. Bakterii NDM-1 zatím podlehl Belgičan, který zemřel v červnu po návratu z Pákistánu. Tři australští nakažení byli hospitalizováni po návratu z Indie. Indie však nechce být s rozšiřující se infekcí spojována.

V laboratořích je pečlivě zkoumána krev osob, u nichž je podezření z nákazyV laboratořích je pečlivě zkoumána krev osob, u nichž je podezření z nákazy | 

Antibiotika nezaberou

„Odmítáme tvrzení, že by indické nemocnice nebyly bezpečné z hlediska péče, a to včetně lékařské péče pro turisty,“ uvedlo ministerstvo zdravotnictví. Podle šéfa oddělení infekčních nemocí v nemocnici v australské Canbeře tyto případy představují špičku ledovce. „Musí jich tu být mnohem víc, protože tuto zvláštní bakterii je těžké odhalit, pokud není k dispozici speciální vybavení,“ řekl Peter Collignon.

Bakterii v roce 2009 poprvé objevil britský vědec Timothy Walsh z univerzity v Cardiffu u švédského pacienta, který byl předtím hospitalizován v Indii. NDM-1, jejíž název je zkratkou enzymu, který produkuje, odolává takřka všem antibiotikům.

Doporučujeme
alenam ( 17. srpna 2010 23:26 )

Taky mě napadlo zapátrat v důvěryhodnějších pramenech, než je Blesk. Až na to, že NDM-1 není ve skutečnosti bakterie, ale gen, kterým jsou některé zmutované bakterie vybavené, máš v podstatě pravdu. Alespoň podle dostupných informací tohle vypadá na pěkný prů ser.

e.44 ( 17. srpna 2010 20:57 )

opět plácá, aniž by měl správné informace. Bakterie NDM-1 je odolná proti všem, nikoliv proti téměř všem, antibiotikům. A její největší nebezpečí spočívá v její schopnosti spojit se s jinými bakteriemi, normálně reagujícími na antibiotika, které se spojením s touto bakterií stávají stejně nezničitelné, jako je ona sama. Takže pokud se na bakterii NDM-1 nepodaří najít lék, je možné, že se zdravotnictví dostane časem na úrovaň středověku a lidé budou umírat třeba i na zápal plic.

milo ( 17. srpna 2010 13:35 )

asi tak nějak....v televizy hrají habaďůru na voliče, jak jsme pro ně strašně důležitý ( akorát tak v den voleb ) a vakcíny se kupují hlavně pro ně, ale jinak každý přesně ví, kde nás mají politici strčené.....v p.r.d.e.l.i....ale až se jim začnou snižovat platy, protože nebude nikdo kdo by jim na ně vydělával....tak možná....ale fakt jenom možná je uhodí 200.tis. voltový blesk do paliček a ono se jim rozsvítí a začnou konečně přemýšlet mozečkama, které mají, ne tím co jim zvcrkle plandá v kalhotách....proto jsou v politice samí chlapi....ženský si na vedení totiž nesedí...ale i tam se vyjímky najdou...bohužel....

mason ( 17. srpna 2010 12:47 )

Ach jo tak jednou jsem zvědavej po tomhle bububu.Až jednou bude opravdu něco hrozit.Lidi se zas tomu vysmějou a bude zle..Mě už je zle z těch to článků z kterých jde vidět,že chtějí firmy které vyrábí léky vydělat....Tak jak se v oděvním průmyslu mění sezoní oblečení tak oni vypouštějí do světa fámy o bakteriích a chrlí jeden zazračný lék za druhým......

anelam ( 17. srpna 2010 12:27 )

Já mám zato-že tyhle nemoci se záměrně vyrábí-kniha-Daniel Kalla-BAKTERIE- nebo,nevím už kdo napsal -ZÁKEŘNÁ EBOLA-,POUČNÉ I NAPÍNAVÉ ČTENÍ v globálu je tam vše o co vlastně jde

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa