Pondělí 18. října 2021
Svátek slaví Lukáš, zítra Michaela
Polojasno 12°C

Do Dánska jeli kvůli lásce k fotbalu, domů se vrátí v rakvích

Autor: jos, Jan Krajíček - 
2. srpna 2010
05:00

Odjeli do Dánska a doufali, že si na živobytí vydělají hraním fotbalu. Místo sportu ale skončili u řemeslnické práce. Za první vydělané peníze se jeli bavit, domů se už ale nikdy nevrátí.

Tři mladí Češi z okolí Mostu přišli v sobotu nad ránem o život při hrůzné nehodě na dálnici u Kodaně. Tři z Čechů byli mladí kamarádi, kteří do Dánska odjeli na prázdninovou brigádu. Eduard B. (†23), Jakub K. (†22) i jeho přítelkyně Kateřina V. (†24) – všichni byli z Mostu.

Chtěli hrát fotbal

„Jakub s Eduardem potkali na dovolené v Egyptě Jiřího,“ prozradil Blesku Pavel Č., který byl podle svých slov nejlepší kamarád Čechů. Krajan Jiří (†32), který roky žil v Dánsku, chlapcům slíbil v zemi výdělek. „Bavili se o fotbalu, Jiří jim řekl, že zná dánského fotbalového manažera. Kluci neměli práci a Jiří jim nabídl, ať přijedou do Dánska,“ dodává Pavel.

Měla promovat...

S oběma chlapci odjela i Jakubova přítelkyně Kateřina, která nedávno dokončila vysokou školu. V září měla promovat, měla z ní být inženýrka. „Odjížděli asi natřikrát, Jiří jim několikrát volal, že ještě není vše připravené, nakonec ale asi před 14 dny autobusem všichni odjeli,“ řekl smutně kamarád Čechů.

„Zatím se fotbal nehrál, dělali proto u krajana různé brigády okolo domu,“ řekl Pavel. Osudné se jim staly první peníze, které vydělali. „Dostali výplatu a Jiří kluky seznámil s manažerem (†48), který je chtěl do fotbalového týmu. Čech pak všechny odvezl na diskotéku, bavit se,“ popisuje poslední večer kamarádů Pavel.

Měli v krvi alkohol?

V sobotu nad ránem vyrazili k Jiřímu. Za volantem seděl on, vedle něj dánský manažer. Češi se vtěsnali vzadu do auta, kde nebyly sedačky. Náraz, kterým divoká a nebezpečná jízda skončila, tak neměli šanci přežít. Rodina Čechů pitvu odmítla. V případě řidiče však pitva může potvrdit podezření, že za jeho rychlou a riskantní jízdou byl alkohol v krvi. Zběsilá jízda naznačuje mnohé…

denisa111 ( 22. září 2010 19:39 )

kodan neni v nemecku ale v dansku jen pro informaci....

denisa111 ( 22. září 2010 19:26 )

Tak hlavne ti jak rikas nemeli vubec sedat do auta na vine byli uplne vsichni.

pepa009 ( 14. srpna 2010 13:43 )

Je hezke cist neco lidskeho a chapajiciho,kazdej dela chyby a ne kazdej to prezije...Prudce horici svice nehori dlouho...

roritaa ( 3. srpna 2010 18:55 )

Som rada,že sa nájdu aj tí,čo Jiřiho naozaj poznali takého ako som ho poznala i ja...nechápem to a je ťažke tomu uveriť,čo sa stalo a že už tu neni s nami...bol si tak blízko ku svojim snom,ale osud všetko zvrátil,no spomienky ostavaju navždy

drago111 ( 3. srpna 2010 13:31 )

Ahojky Jiři byl chlap s koulema měl i svoje ulty jako každi chlap!!!!!!!!!!! ale pomahal lidem kteři byli bez penez a žili v bidě, moc si ho važim a to co se stalo mě hrozně dostalo a věřim vto že se neco muselo stát že tak rychle jel Jiři moc tě mám rád!!!!!!!!!! a je tě škoda a take tvých kamaradu ale v srdci st pořad snáma věř mi!!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa