Úterý 28. listopadu 2023
Svátek slaví René, zítra Zina
Zataženo, déšť se sněhem 1°C

Pamplona: Býci řádili v ulicích! Jeden mrtvý!

na slavnostech v Pamploně zemřel jeden člověk.
na slavnostech v Pamploně zemřel jeden člověk.  (Autor: elpais.com)
Autor: ČTK, val, pal - 
10. července 2009
19:23

VIDEO: Tradiční vypouštění býků v severošpanělské Pamploně si po 14 letech vyžádalo oběť. Býk nabral muže na rohy, prorazil mu plíce a těžce jej poranil na krku. Bylo zraněno i několik dalších osob.

O život v pátek přišel sedmadvacetiletý muž při tradičním vypouštění býků v severošpanělské Pamploně, když jej býk nabral na rohy. Oznámily to španělské úřady. Obětí je Španěl Daniela Jimeno Romera z Alcalá de Henares nedaleko Madridu.

Organizátoři sanfermínských slavností uvedli, že býk muži prorazil rohem plíce a těžce jej poranil na krku. "Poranění byla smrtelná, nemohli jsme k záchraně jeho života nic učinit," řekla tisku lékařka Esther Vilová z nemocnice v Navaře, kam byl muž převezen. "Býčí roh zasáhl aortu a plíce," dodala.

363965:gallery:true:true

Nemocniční zdroje sdělily, že býci poranili rohy další tři lidi a jiných šest utrpělo pohmožděniny a další lehčí zranění. Těžce poraněný hrudník má i jeden Američan, podle nemocničních zdrojů však není jeho život ohrožen. Mezi raněnými je ještě další Američan, který se poranil při pádu. Organizátoři označili dnešní běh před býky za obzvláště nebezpečný.

Oslavy svátku svatého Fermína s vypouštěním býků do úzkých a křivolakých uliček města si každoročně vyžádají raněné a někdy i mrtvé. Podle agentur dosud při těchto závodech s býky zemřelo s dnešní obětí celkem 15 lidí.

Poslední obětí býčích rohů byl před 14 lety dvaadvacetiletý Američan Matthew Tassio. V roce 2005 zemřel v důsledku poranění hlavy po měsících strávených v kómatu třiašedesátiletý Fermin Etxeberri.

Oslavy, které přitahují dobrodruhy a milovníky adrenalinových dobrodružství z celého světa, potrvají do 14. července.

gevi ( 10. července 2009 20:29 )

vzhledem k zábavám s býky vládne ve Španělsku. Pomalé utrpení býka končící smrtí při koridě mi připadá v dnešní době jako hnusná "zábava". A tak méně morbidní je přece jen vypouštění býků mezi lidi. A kdyby zabili býci několik lidí ročně, vůbec bych je nelitoval. Člověk si "zábavu" vybral, býka na pomalou smrt naženou.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud