Sobota 13. dubna 2024
Svátek slaví Aleš, zítra Vincenc
Polojasno 22°C

Amsterodam přemýšlí: Jak zajistit prostitutkám úvěry?

Red-Light District
Red-Light District  (Autor: wikipedia.org)
Autor: ČTK, oj - 
4. července 2009
08:19

Městská rada Amsterodamu obrátila pozornost na rostoucí problém jedné z klíčových oblastí podnikání ve městě: jak zajistit prostitutkám přístup k úvěrům.Banky se k tomu totiž nemají, i když je tento zdroj obživy v Nizozemsku legální.

Čtvrť červených neonů De Wallen se spoře oděnými ženami sice proslula ve světě, ale mnohé banky odmítají tyto dámy přijmout mezi své klienty. V rámci přeměny této čtvrti s erotickými službami a sexshopy byla rada požádána, aby našla cestu, jak majitelům nevěstinců a lidem v sexuálním průmyslu otevřít dveře do bank.

"Doteď bylo pro lidi v sexuálním průmyslu velmi těžké získat od bank úvěr," říká mluvčí městské rady. Nemožnost získat půjčku či hypotéku tak podle něj ohrožuje finanční situaci těchto lidí.

Předpokládá se, že rada najde nějaké řešení během následujících dvou měsíců. Jak ale uvedl místní tisk, založit ani dotovat banku na financování sexu se rada nechystá. Mluvčí rady dodal, že město bude zkoumat situaci a jednat s bankami a pokusí se vytvořit systém, který by přístup k půjčkám zajistil.

Proměna čtvrti dostala označení Projekt 1012 podle jejího poštovního kódu. Plán je to dlouhodobý a město chce vymezit prostituci do několika přísně kontrolovaných oblastí. V rámci těchto změn již radnice koupila řadu budov a z nevěstinců udělala galerie či obytné domy, napsal Reuters.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

akrapaz ( 6. července 2009 12:00 )

Jakejpak úvěr? Pořídit si živnosťák, koupit matračku a už se jede - pokud jsou neschopný v tom milieu, tak ať jdou zametat chodníky.

Zobrazit celou diskusi