Pákistán zadržel muže, který naplánoval útoky v Bombaji

Teroristický útok v indické Bombaji
Autor: ČTK - 
8. 12. 2008
09:20

Pákistánské bezpečnostní síly zadržely muže, který údajně naplánoval sérii teroristických útoků v indické Bombaji.

Oznámila to v pondělí agentura Reuters, podle níž byl muž mezi čtyřmi osobami zadrženými při útoku na tábor radikální islámské organizace Laškare tajjaba v pákistánské části Kašmíru.

Podle informací, které agentuře Reuters poskytla charitativní organizace napojená na skupinu Laškare tajjaba, byl muž jménem Zakí Rahmán Lakhví zadržen při nedělním útoku pákistánských bezpečnostních sil na tábor Laškare tajjaba v blízkosti Muzaffarábádu, hlavního města pákistánského Kašmíru.

Indické úřady obviňují organizaci Laškare tajjaba ze zorganizování nedávných teroristických útoků, při kterých v Bombaji zemřelo 171 lidí. Lakhvího měl coby hlavního strůjce útoků v Bombaji jmenovat jediný z útočníků, kterého se podařilo indické policii zadržet živého.

Činitelé pákistánské rozvědky, kteří si nepřáli být jmenováni, informovali o tom, že při akci v Kašmíru bylo zadrženo šest mužů, jejich jména ale neuvedli. Oficiální zdroje zatím tuto zprávu nekomentovaly.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Další videa