Pohřbili poslední oběť masového vraha: Dříče, za kterým zůstalo mnoho dobrého

Autor: ljš - 
6. 3. 2015
17:10

Žil o samotě, rozloučit se s ním ale přišly desítky lidí. Uherský Brod se v pátek v podvečer rozloučil s poslední z obětí šíleného masového vraha, Miroslavem H. (†64).

Pohřeb v uherskobrodské smuteční síni začal písněmi Petra Spáleného Až mě andělé zavolají k sobě a Petra Nováka Náhrobní kámen. Mezi smutečními hosty byl i starosta města Patrik Kunčar.

„Byl to velmi dobrý člověk. Zůstalo po něm mnoho dobrého,“ zaznělo ve smuteční řeči o Miroslavu H. Ten pracoval jako zedník. „Byl to poctivý a neúnavný dříč. Přestože to byl velmi kamarádský, milý a laskavý člověk, žil osaměle, dodala řečnice.

Na závěr obřadu zazněly písně Pane můj od Michala Tučného a Jednoho dne se vrátíš Věry Špinarové.

Pohřbu Miroslava H. předcházelo poslední rozloučení s nejmladší obětí hromadné vraždy, Ivanem D. S ním se přišli rozloučit hlavně jeho vrstevníci. Smuteční řečnice o něm řekla, že se mu sice nesplnila největší životní touha, založit vlastní rodinu, ale že se snad teď setkal s maminkou, která mu zemřela, když byl dítě.

Pro tragédií silně poznamenaný Uherský Brod tak skončila smutná týdenní série pohřbů obětí masového vraha Zdeňka K., město se však zpět k životu bude probouzet jen velmi pomalu. Brutální čin občany velmi otřásl.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

spoon ( 6. března 2015 20:47 )

ty seš těžkej dement: oni byly

jir.ass ( 6. března 2015 19:22 )

Hlavně nebýt samotář. Kdyby mně u pohřbu zahráli Tučného a nebo Až mě andělé... vylezl bych z hrobu s kosou v rukou.

Zobrazit celou diskusi
Další videa