Hrdina z restaurace: Ležel jsem za barem a dělal mrtvého, kolem křičeli lidé

Autor: ljš - 
27. února 2015
13:41

Dlouhých 13 minut se skrýval v prostorách restaurace a kolem něj létaly kulky. Mladík, který se v úterý podruhé narodil, popsal chvíle hrůzy, které zažil v restauraci.

Michal je kamarád hrdiny Jiřího Nesázela, který, jak Blesk.cz před dvěma dny psal, hodil po vrahovi židli a díky tomu se mu podařilo utéct. Ukázalo se, že druhý mladík nestihl utéct a v restauraci na necelou čtvrthodinu uvízl. Co se na místě dělo, popsal deníku Právo.

Když střelec vešel do místnosti a začal střílet, sesunuli se oba chlapci okamžitě na zem. „Furt jsme si s Jirkou šeptali, že to dobře skončí. Říkal jsem mu, ať je v klidu a dělá, že je mrtvý. Šeptal jsem: Lež, lež, lež...,“ vyprávěl mladík. Útočník prý mlčel, ale ranění křičeli bolestí.

Jirka se však rychle odhodlal k činu. Když Zdeněk K. přebíjel nebo se snažil vyměnit zbraň, rychle vstal a praštil ho židlí po hlavě. Totéž udělal i Michal, ten ale na rozdíl od svého kamaráda a dalšího hosta z místnosti utéct nestihl.

Schoval se za bar, kde strávil asi deset minut. „Pak jsem se štěstím proskočil malým výdejovým okénkem na obědy, ani nevím jak. Dodnes nechápu, jak se mi to mohlo povést. Mělo tak metr na šedesát centimetrů. Kolem mě popadaly veškeré talířky,“ vyprávěl deníku.

„Schoval jsem se mezi bečkami. V tu chvíli už v hlavní místnosti nebyl nikdo kromě vraha a raněných. U beček jsem zůstal asi tři minuty, byl to nekonečně dlouhý čas. Pořád jsem přemýšlel, co teď bude. Jak jsme ho rozčílili s tou židlí, tak mohl projít ke dveřím od skladu a kdykoliv mě rozstřílet. Neměl bych ze skladu kudy utéct,“ pokračoval.

Nakonec se mu podařilo vrátit se do kuchyně a odtud najít cestu ven zadním vchodem. Na schodech potkal dalšího z hostů, který sotva šel a působil opile. Pomohl mu dostat se na denní světlo. Až tam se znovu setkal s Jirkou, který mu zachránil život, tím, že se odhodlal k útěku.

Video Peníze pro pozůstalé z Brodu: Radnice je nemá komu vyplatit! - Pavel Schuster, Markéta Volfová, Jan Jedlička

 

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

nojasne ( 28. února 2015 10:52 )

V ceně není zahrnuta zpáteční jízdenka.

nojasne ( 28. února 2015 10:51 )

No hlavně žes tam nebyl ty, pachatele bys zabil jedním pohledem, mrtvé polil živou vodou, zraněné osobně odoperoval na místě a nebylo by o čem psát.

vog.ht. ( 27. února 2015 18:08 )

Mezi kulkama by narazil akorát na šourek

vog.ht. ( 27. února 2015 18:06 )

Od května budu s kamarádem pořádat poznávací zájezdy na Moravu, tak případní zájemci pište na můj e-mail. Do programu bude zařaena hlavně exkurze v likérce Drak a restauraci Družba v UB. Ukončení programu proběhne v nějakém moravském sklípku koštem pančovaného vína. Cena ještě není stanovena.

momoko ( 27. února 2015 17:49 )

příště je řada na tobě už se těším na tvé hrdinské činy Od PC se to kecá co? Ale kdyby si tam byla, měla by jsi v gatích

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud