Muže ubodal téměř 30 ranami. Stopy zločinu chtěl zakrýt výbuchem

Autor: ua, lvi - 
11. prosince 2013
13:37

Jaroslav Š. se chtěl pomstít otci své přítelkyně a ubodal ho k smrti. Ohavný čin se pak údajně snažil zamaskovat výbuchem celého domu ne nepodobnému ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Případ začal dnes projednávat ústecký krajský soud. Obžaloba viní Jaroslava Š. z ubodání otce své partnerky Ladislava L. (+64) a obecného ohrožení, při následném maskování činu výbuchem.

Jaroslav Š. měl s dcerou zavražděného Danielou tři děti. Žili v tristních podmínkách, bez elektřiny a teplé vody, svítili si svíčkami. Podle sousedů Jaroslav Š. ženu bil a naučil ji brát drogy.

To se jejímu otci nelíbilo. Jaroslav Š. u něj prý nebyl vítán.

„Kolikrát šla dovnitř jen dcera s dětmi a on na ně čekal venku před domem,“ řekla Blesku jedna ze sousedek. V době, kdy k tragédii došlo, si Daniela našla jiného a od Jaroslava Š. se i s dětmi odstěhovala. Podle sousedů se zřejmě Jaroslava Š. chtěl za to pomstít na jejím otci.

Ten ale odmítá, že by to byl on, kdo seniorovi zasadil na tři desítky ran nožem do břicha, do zad i do hlavy, a pak v bytě pustil plyn. „Neudělal jsem to. Ani jsem neměl důvod. Žádné spory jsem s ním neměl,“ tvrdil. Jak se ale do bytu, zejména do míst, kde se vrah pokoušel iniciovat výbuch, dostaly jeho pachové stopy, vysvětlit nedokázal.

Proč nedošlo k výbuchu?

Z vyšetřování vyplývá, že vrah po činu pustil naplno všechny čtyři hořáky plynového sporáku. Hadry ucpal potrubí odsavače par a na kuchyňské lince hned vedle sporáku zapojil pájku.

K požáru a následnému výbuchu nedošlo jen proto, že pájka nemohla vyvinout takovou teplotu, aby iniciovala explozi. Kdyby k tomu došlo, měl by případný výbuch podobnou sílu jako 12 kilogramů nálože TNT.

Podle policistů by byly jeho účinky podobné, jako při výbuchu v panelovém domě ve Frenštátu pod Radhoštěm, při kterém zahynulo několik lidí.

Jaroslavovi Š. hrozí za vraždu a obecné ohrožení až 18 let vězení. Rozsudek vynese soud až v lednu.

 

jahodove_ticho ( 11. prosince 2013 18:46 )

To je škoda, že na něm nemůžu taky provést vivisekci. Myslím, že by škemral o doživotí nebo provaz

gogo ( 11. prosince 2013 18:01 )

Někdy mozek skutečně není tím nejlepším rádcem...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud