Nejstarší Češka: Je jí 107 a ohebná je jako proutek

Autor: sč, zunk - 
11. března 2012
19:10

Bývalá učitelka a mlynářka Vlastimila Češková ze Vsetínska oslavila včera 107. narozeniny a stala se tak nejstarší Češkou. Její kondice je obdivuhodná. Coby dlouholetá sokolka stále denně cvičí, sleduje detektivky, čte bez brýlí a paměť trénuje karetní hrou pasiáns.


V životě se vždy řídila heslem: Pij do polopita, jez do polosyta a vyjdou ti plná léta. „Ale dietu jsem nikdy nedržela. Mám ráda vepřo knedlo zelo, zabijačku, buchty nebo řízek s bramborovým salátem. Ten jsem měla na oslavu,“ svěřila se a upila z kalíšku domácího vaječného koňaku. „Občas si dám na vzpružení,“ usmála se.

V pokoji má plno knížek a stále náruživě čte. Detektivky i harlekýnky. „Loni jsem byla na operaci očí. Na jedno nevidím, ale na druhém mám namísto 14 dioptrií jen dvě a stále čtu bez brýlí,“ pochvalovala si. „Těším se na jaro. Vyrazím ven. Ale už s hůlkou,“ poznamenala. Nejčastěji však hraje pasiáns. „Musím u toho přemýšlet, a tak trénuji mozek,“ vysvětlila.
Paní Vlasta má ráda svou zahrádku. Proto jí udělala radost jarní primulka od Blesku.

gogo ( 11. března 2012 22:09 )

Ano, pravdou je, že "život je pohyb" ... Dobrá psychika a dobré zázemí... A dobré genetické předpoklady. Bez nich se zázrak dlouhověkosti nedá uskutečnit nikdy...

tomik007 ( 11. března 2012 19:48 )

a nebo je to nejstarsi ceska mesice? jako ty nahotiny zde dole ???

tomik007 ( 11. března 2012 19:47 )

AJTA KRAJTA !!! Jeste v unoru byla nejstarsi ceska uplne jina: Nejstarší obyvatelka České republiky Evangelie Čarasová z Dívčího Hradu oslavila ve středu 108. narozeniny.

anka ( 11. března 2012 19:18 )

tak at si pani Vlastimila jeste uziva zivota celou radu let

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud