Na festival designu míří návrhář Madonny Jeremy Scott

Autor: Tereza Hořínková, Kbali - 
5. října 2011
20:51

Design, design a zase design. Tento týden to bude v Praze možná nejvíce skloňované slovo. Včera totiž odstartovala obří výstava Designblok a potrvá až do neděle. Speciálním hostem bude letos světově proslulý extravagantní návrhář a módní ikona v jedné osobě – Jeremy Scott, který obléká například Madonnu nebo Lady GaGa. Ten přijel do Prahy osobně představit svoji novou kolekci, na které spolupracoval s firmou Adidas.

Milovníci designu, módy a stylu se zase po roce dočkali. Týden plný módy, bytových doplňků a různých moderních vychytávek včera začal. „Jelikož ústředním tématem je město, program se odehrává po celé Praze. Celkem na 59 místech v metropoli. Stěžejními budovami jsou ale Superstudio Futurama v pražském Karlíně a Šporkovský palác v Hybernské ulici,“ popsala Blesku mluvčí Designbloku Larisa Blichová. Každá z hlavních budov nabízí něco jiného.

„Šporkovský palác je zaměřený na životní styl, módu, šperky a osvětlení. Karlín zase na interiérový design,“ vysvětlila Blichová. Jednou z nejvýraznějších výstav třináctého ročníku Designbloku je asi Velký atlas světa, na němž spolupracovala mladá designérka Michaela Tomšíková. „Vytvořila speciální skleněné město, kterým protéká voda. Jmenuje se Koloběh vody v přírodě. Dorazí i studio Barber Osgerby, tvůrci pochodně pro nadcházející olympijské hry v Londýně. Nejočekávanějším hostem celé akce je rozhodně Jeremy Scott se svojí novou kolekcí Adidas,“ dodala Blichová.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud