Ctirad Mašín bude pochován s vojenskými poctami ve středu

Jestli se někdo z českých politiků zúčastní pohřbu Ctirada Mašína zatím není jasné.
Autor: ČTK - 
16. srpna 2011
08:02

Pohřeb Ctirada Mašína se v americkém Clevelandu uskuteční příští týden ve středu, oznámil jeho bratr Josef. Jedna z nejkontroverznějších postav poválečného Československa a veterán americké armády bude pochován s vojenskými poctami. Zda se obřadu zúčastní někdo z českých politiků, zatím není jasné. Někteří o to ale projevili zájem.

"Smuteční obřad bude příští týden ve středu tady v Clevelandu. Začne v 16:00 (22:00 SELČ)," řekl Mašín ČTK. Uvedl, že jej po bratrově úmrtí kontaktovalo několik českých politiků. Nechtěl je ale jmenovat s tím, že bude lepší, když politici svou případnou účast na pohřbu oznámí sami.

Premiér Petr Nečas již dříve ČTK sdělil, že účast někoho z vlády bude v první řadě záležet na rodině zesnulého a na charakteru pohřebního obřadu. "O případné vládní účasti bude rozhodnuto posléze i v závislosti na místě a času pohřbu," uvedl jeho mluvčí Jan Osúch.

Loňského pohřbu dalšího ze skupiny odbojářů Milana Paumera se kromě stovek lidí zúčastnili i nejvyšší ústavní činitelé. Na smuteční obřad v Poděbradech přijel premiér Nečas, ale i předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg a šéf VV Radek John, ministr obrany Alexandr Vondra a tehdejší předsedové parlamentních komor Přemysl Sobotka a Miroslava Němcová.

kung-fu-jane ( 23. srpna 2011 20:47 )

Jedna bestie od Mašínů bude zítra 24.srpna 2011 zakopaná. A na tu druhou si ještě chvilku počkám... CTIRAD MAŠÍN JE VRAH, pane premiére!

milan1970 ( 19. srpna 2011 07:18 )

Žádné vojenské pocty. Zasloužil by si zahrabat v tichosti někde v lese!! Světská spravedlnost neexistuje. Věřím,že Boží spravedlnosti tento vrah neujde!!!

komentator ( 17. srpna 2011 08:02 )

Holt Nečas a ministři zaregistrovali, že 90% lidí v této zemi nepovažuje Mašína za "hrdinu" a proto nikdo z vlády nebude na funusu! Že naprostá většina lidí jednoznačně odsuzuje řádění Mašínů Nečas a vláda si uvědomují, že prezident Klaus nesdílí jejich názory o "hrdinství Mašínů" a že p.prezident nehodlá dát Mašínovi žádnou medaili

1912 ( 17. srpna 2011 05:36 )

na pohřeb pojede velvyslanec-zasranec Gandalovič i s tou jeho prostitutkou z E55 !!!

tyrkys ( 16. srpna 2011 19:57 )

Doufejme, že pořádně spočítají!!!! V pekle!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud