Pes s proraženou lebkou: Soused ho umlátil lopatou?

Sedmiletý Matýsek utrpěl mnohačetná poranění, která neměl šanci přežít  (Autor: Blesk - Jan Doležal)
Autor: Jan Doležal - 
1. dubna 2011
17:41

Nebylo to nic jiného, než sprostá vražda bezbranného zvířete! Přesně to tvrdí rodina Hladíkových z Běrunic na Nymbursku na adresu jednoho ze sousedů. Ten prý těžkou lopatou umlátil k smrti jejich psa Matýska. Sedmiletý kříženec měl tak vážná zranění, že ho veterinář musel utratit. Soused přiznává, že psa praštil, ale že bránil jen manželku a jejich kokršpaněla, kte-ré pes Hladíkových ohrožoval.

Bylo jedenáct hodin dopoledne. Vlastimil Hladík (59) vyšel před dům a chtěl si zajet na kole pro oběd. Pes ale utekl pootevřenými vrátky na ulici, kudy v té chvíli procházela sousedka a na vodítku vedla kokršpaněla. „Matýsek na něj začal dorážet. Než jsem ho stačil okřiknout, přiběhl z nedaleké parcely pan Suchánek a lopatou, kterou držel v ruce, našeho pejska vší silou praštil do hlavy se slovy, že si ho můžeme zakopat,“ vyprávěl Vlastimil Hladík.

Hladíkovi odvezli polomrtvé zvíře k veterináři. Ten zjistil, že pes má proraženou lebku a další zranění, kvůli kterým nemá šanci přežít. Raději proto ukon-čil jeho trápení smrtící injekcí. Zdrcená rodina ještě tentýž den podala trestní oznámení. Trvá totiž na tom, že se stala bezcitná vražda zvířete, které se nemohlo bránit.
„Ano, praštil jsem jejich psa lopatou, ale jenom proto, abych ubránil manželku a našeho kokršpaněla Maxe před rozzuřenou bestií,“ řekl Blesku soused Hladíkových Daniel Suchánek (57). „To psisko na mě skákalo a cenilo zuby. Měla jsem hrozný strach. Musela jsem našeho psa držet v náručí,“ dodala Marie Suchánková (56). Sama skončila u lékaře s pohmožděnou páteří.

Nejenom Suchánkovi, ale i další sousedé tvrdí, že Matýsek prý běhal bez vodítka po ulici několikrát do týdne a zuřivě dorážel na psy sousedů. Psa Suchánkových navíc už před rokem vážně pokousal. Policie případ vyšetřuje jako přestupek.

rebelado ( 2. dubna 2011 13:23 )

naprosto s tebou souhlasím

jakub-moravec ( 2. dubna 2011 11:15 )

Bylo tu nedávno na diskuzi, jak někdo v New Yorku vyhodil z okna mrakodrapu křečka a že za tento čin může pachatel jít do vězení na dva roky. Diskutujícím se to však nijak nelíbilo, protože jak vím, skoro všichni na Ameriku nadávají. K tomu incidentu s křečkem chci dodat ještě to, že v Americe je taktéž zakázáno chytat ryby na žížaly. I já jsem jako chlapec s jinými dětmi chytal rybičky na žížaly ve venkovském rybníku. Později jsem však pochopil, že ani ta žížalka by neměla být týrána a s tím všechna ostatní zvířata. A ty tresty jsou za to, abychom my lidé pochopili, že to nesmíme dělat, protože cokoliv živého na naší planetě má právo na život. Zvlášť u psů si musíme uvědomit, že pes je OPRAVDU NEJLEPŠÍ PŘÍTEL ČLOVĚKA a kdo to už ví, zasluhuje moje uznání

jakub-moravec ( 2. dubna 2011 10:54 )

rebelado, že žijeme v tomto pi-tomém státu je tím, že jsme místo cinkání klíčí měli chrastit se závěry od samopalů

barry3005 ( 2. dubna 2011 10:20 )

by mněl mít povinně udělané základní zkoušky z poslušnosti. A je jedno jakého psa vlastní. A ze zkušenosti vím, že přávě majitelé malých psů se chovají katastrofálně.Povinné vodítko a nebo náhubek- tím se nic nevyřeší. V tom článku používá Blesk taky slovo "prý"-takže sám neví kdo mluví pravdu. Že pes může využít situaci "otevřené branky", aby jsi vyřídil účty se sousedovým psem se může stát a větśina majitelů psů takovou situaci již zažila. V tom článku píśi, že často dorážel v týdnu na psy. Ale nikde se nepíše,že napadal lidi. Takže jsi umím představit, co to jsou pravděpodobně za sousedi. Psi na sebe štěkají a sousedi již mluví o bestii Nechápou že psi jsou psi a chtěji jimi zůstat i v našem století a určité se nebudou chovat jak to chtějí lidé a nebo ochránci přírody.Ze zkušenosti vím , že někteří majitelé psů z každěho poškrábní a lehkého kousnuti dělaji scény a utíkají s každou blbostí k lékaři. Pak ale jdou do obchodu a pro sebe kupují levné ovoce a maso. Taky jsem už zažil, že s poškrábanou kočkou zajeli majitele do asi 100km vzdálené vet. nemocnici, kde ji písemně potvrdili,že kočka má trvalé psychické následky- a za to chtěli odškodné. Já myslím,že dnes má většina lidí a hlavně majitelů zvířat psychické problémy a zvíiřata vidí jako nahrážku za chybějící rodinu a nebo lásku. V té popsané situaci není nikde napsáno že by ten pes toho kokršpaněla pokousal. Cenil zuby . Co mněl taky dělat, když paní Suchánková držela psa v náruči. Mněl panáčkovat jako veverka. Tu situaci očividně zavinila paní Suchánková sama, protože držela psa v náruči. Mněla jen štěstí, že ten pes ji nepokousal a nebo nepoškrábal-ale to by byla sama na vinně, protože tu situaci jen zhoršila a psa provokovala. To co následovalo je trestné. Ten pes nikoho nepokousal takže nemusel tak jednat. Za to by mněl dostat trestní pokutu a majitelům psa vynahradit škodu. Ty peníze jsi mohl ušetřit a raději věnovat návštévě kurzu. Určiťě by to bylo levnější. MoŹná, že by ho poťřebovali ob

rebelado ( 2. dubna 2011 10:15 )

další rozumbrada..ty jo, a nechápu proč všechny pejskaře hážeš do jednoho pytle! nejsou všichni špatní a že po psovi neuklidí je jen lidská blbost, ten pes si asi sám nedojde na wc a nespláchne. Tobě je úplně jedno že ten chlap zabil psa a nemusel! Moh ho jen odehnat, něco po něm hodit, ale umlátit?? Humus! Kdybych moh zabil bych toho "člověka" vlastníma rukama!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud