Sčítáni lidu: Někteří se komisaře nedočkali!

Naštvaný Martin Vydra čekal na komisaře od 16 do 20 hodin. Nedočkal se.
Naštvaný Martin Vydra čekal na komisaře od 16 do 20 hodin. Nedočkal se.  (Autor: Blesk - Tomáš Vrbenský)
Autor: Eva Fraňková, koj - 
10. března 2011
14:49

Nedochvilní komisaři, špatně vyplněné letáky a kolabující informační linky. To jsou nejvážnější problémy, se kterými se potýká Sčítání lidu, domů a bytů. Jen v úterý se snažilo na informační linku dovolat 60 tisíc lidí. Operátoři ale stihli vyřídit jen šest a půl tisíce hovorů.

Lidé jsou naštvaní, protože dostali od komisařů špatně vyplněné letáky, někteří dokonce čekali na komisaře doma marně – i když se měl dostavit v přesném termínu, nakonec vůbec nedorazil! Problémy s komisaři i přetíženými informačními linkami přiznává a Česká pošta, která je má na starosti. „Je pravda, že ne všude byly informační letáky a lístky rozneseny v pořádku. Na Mělnicku nebo Břeclavsku se stalo, že v nich byly uvedené například chybné termíny návštěv komisařů,“ potvrzuje chyby mluvčí České pošty Marta Selicharová. Takové lístky pak jsou k ničemu. To ale nejsou jediné komplikace.

Někam komisaři vůbec nepřišli

Dalším průšvihem je, že do některých rodin komisaři vůbec nepřišli. Jako v případě čtenáře Blesku Martina Vydry, který na komisaře čekal ve svém bytě zbytečně. To ho rozčílilo, a tak zavolal na telefonní linku, aby se zeptal, kde se stala chyba. Linka ale byla beznadějně obsazená! Pan Vydra tedy usedl k počítači a napsal e-mail, ale ani na něj nedostal odpověď.

Důvod je jednoduchý. Přetížené linky nezvládají nápor volajících. „V úterý volalo na linku 60 tisíc lidí, což je extrémní číslo, které jsme nečekali. Zvládli jsme obsloužit 6 a půl tisíce volajících,“ říká mluvčí Selicharová. Přitom každý volající může mluvit s operátorem jen 2 minuty. Česká pošta slibuje, že počty operátorů zvýší. Kromě toho prý zajistí i to, aby komisaři dorazili ve slíbeném termínu. V záloze totiž čeká tisícovka náhradních komisařů, kteří můžou zaskočit za komisaře, který například onemocněl.

5 tipů, jak poznat pravého komisaře:

Nenaleťte na triky podvodníků bez průlkazky nebo s jiným číslem průkazu. Nenaleťte na triky podvodníků bez průlkazky nebo s jiným číslem průkazu. | Blesk - Tomáš Vrbenský
V Plzni se objevil případ, kdy falešná komisařka okradla důchodce (92) o 13 tisíc korun. Blesk vám poradí, podle čeho poznat podvodníka.

1. Chce pustit do bytu

Na to nemá právo. Jestli se bude chtít komisař vecpat dovnitř, razantně ho odmítněte, zavřete před ním dveře a zavolejte na policii.

2. Požaduje po vás peníze

Pak je to zaručeně podvodník. Nenechte se udolat jeho argumenty a odkažte ho do patřičných mezí. Komisaři NIKDY peníze nevyžadují.

3. Číslo jeho průkazu se neshoduje

Až vám komisař předloží svoji průkazku (vždy by ji měl ukázat s občankou), zkontrolujte si, že je číslo průkazu stejné jako číslo na lístku, který jste dostali do schránky a na němž je uvedeno i jméno vašeho komisaře.

4. Nemá průkazku

Mít u sebe průkazku je povinností všech komisařů – pracovníků České pošty. Pokud se komisař vymlouvá, že ji zapomněl doma, klidně mu řekněte, ať se pro ni vrátí a staví se, až bude mít své doklady v pořádku.

5. Říká, že jde za kolegu

Kdepak. Jestliže komisař, který k vám měl původně dorazit, se nemůže například kvůli nemoci dostavit, přijde vám včas upozornění o náhradníkovi (i s jeho jménem a číslem průkazu).

sakra ( 11. března 2011 10:11 )

Uveďte mi jeden příklad něčeho co v ČR pod "vedením" politiků mimo zdražování a odírání obyvatel funguje. Snad jenom rozhazování a rozkrádání peněz daňových poplatníků!!!

smrk ( 10. března 2011 16:40 )

Národe klídek, i v tomhle bordelu se jistě vše nakonec podaří

paja296 ( 10. března 2011 15:29 )

proboha,co všichni šílíte?vždyt informace jsou už dávno všude na netu i v tisku a ještě se vůbec nic neděje,tak nevidím důvod být aktivní a kdoví co ještě!Celý život vše češi dělají na poslední chvíli,jako třeba daně a výměna řidičáků atd.,tak nevím proč ted šílíte jako kdyby ste měli BSE.až bude čas tak se vše dozvíte desetkrát za den!Ps:jedna chyba z 1000 případů je běžná odchylka.

Zobrazit celou diskusi