Biomasa po Jacques nachytala ministra Drobila

Autor: dri, šimk - 
26. srpna 2010
11:30

Otázka, co je to biomasa, potrápila dalšího českého politika. Tentokrát jím byl současný ministr životního prostředí Pavel Drobil. Podle ministra je biomasa odpad. Ekologové se ale bouří, je to prý to samé, jako kdyby na otázku, kdo jsou to savci, odpověděl, že savec je třeba veverka, ohrazují se.

V úterý byl současný ministr životního prostředí Pavel Drobil hostem večerního pořadu České televize Hyde park. Při poslední ze sérii diváckých otázek, co je to biomasa, se však pěkně zapotil. Po krátké odmlce konstatoval, že jde o "veškerý biologický odpad". Na tuto událost upozornil server aktualne.cz.

Ministrovu odpověď ihned začali kritizovat někteří ekologičtí odborníci za její neúplnost. Biologický odpad totiž tvoří jen menší část biomasy, tou větší je dřevo a energetické plodiny, které se přímo pro tento účel pěstují.

Vše začalo u Jacques...

S tímto počinem si mnozí určitě vybaví debakl bývalé poslankyně za Stranu zelených Kateřiny Jacques. Tu se na tutéž otázku zeptal moderátor Jan Kraus ve své talkshow loni v dubnu. Zelená poslankyně se však do celé věci tak zamotala, že nebyla schopná podat kvalifikovanou odpověď, čímž si utrhla pořádnou ostudu.

Video Kateřina Jacques v pořadu Jana Krause Uvolněte se prosím! - Česká televize

Drobil: Nejsem Jacques!

Ministr Drobil se nyní proti tomuto chytání za slovo razantně ohradil. "Otázka padla na úplný závěr pořadu, kdy po mně moderátor chtěl maximální stručnost. Moje odpověď nebyla nesprávná, jen neúplná. To je přece něco úplně jiného než neschopnost definice biomasy v patnáctiminutovém rozhovoru, jako se to stalo Jacques," říká ministr.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

susanah ( 3. září 2010 22:39 )

vystupuje jako ministr průmyslu.

sakra ( 27. srpna 2010 11:05 )

To se v ČR velmi daří obsazovat i ta nevyšší místa lidmi, kteří o práci a oboru nic nevědí. I poslední vláda je toho hrozným příkladem. Musí se jednat "stranicky"!!!

milo ( 27. srpna 2010 08:40 )

kdo o daném oboru ví úplný h.o.v.n.o.....což je situace na celé české politické scéně...inteligentní člověk by zřejmě neudělal ze slimáka pečovatele rostlin, kozla zahradníkem atd....ale my máme Kalouska za ministra financí, Bártu za ministra dopravy a Drobila za miniitra životního prostředí....líp se ty h.o.v.a.d.a. rozházet fakt nemohli....a díky nim půjdeme všichni ke dnu....

arcaben ( 26. srpna 2010 17:44 )

souhrn látek tvořících těla všech organismů,jak rostlin,bakterií,sinic a hub,tak i živočichů.A to nejsem ministr životního prostředí...

bazaro ( 26. srpna 2010 15:42 )

prachy......

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud