Jiří Janeček dostal bonus 700 tisíc!

Autor: ČTK, šim, pet - 
23. června 2010
15:44

Ředitel ČT Jiří Janeček (plat 165 000 Kč) dostal roční odměny ve výši 704 780 Kč. Oproti loňskému roku si polepšil téměř o 50.000! A to i přesto, že Rada ČT zvažovala, že mu žádné odměny nedá - kvůli fotkám, které si nechal za 100 tisíc nafotit.

Janečkovy odměny jsou zhruba dvacetinásobkem průměrného platu jeho podřízených. Od loňského roku si navíc bezmála o padesát tisíc polepšil. O žebrácké holi rozhodně Janeček nejde ani během roku. Jak nedávno uvedl server Týden.cz, Janečkův měsíční plat je bezmála o třicet tisíc větší, než bere prezident České republiky Václav Klaus. Zatímco Klaus má plat 204.700 Kč, Janeček bere 231.000 Kč měsíčně.

"Rada kladně hodnotí činnost generálního ředitele v oblasti účelného a hospodárného využívání finančních zdrojů České televize," zdůvodnil rozhodnutí o zvýšení Janečkových prémií předseda rady Jiří Baumruk

Fotky za 100 000 mu z platu nestrhli

O vyplacení prémií ale neměla Rada ČT jednohlasně jasno. Některé členy totiž pobouřily Janečkovy fotografie, které nafotil fotograf celebrit Jakub Ludvík. Českou televizi stály sto tisíc koncesionářských korun. Bývalý Janečkův kolega ze zpravodajství Jaroslav Dědič ale před časem přiznal, že některým členům rady fotky vadí. „Na příštím zasedání budeme projednávat odměny pro pana generálního ředitele. Takové věci by se možná měly zohlednit,“ připustil. Jak to ovšem vypadá, buď byla celá věc zametena pod stůl, nebo ji Rada zkrátka nezohlednila.

Krize nekrize, v České televizi se platy zkrátka zvyšují. Zatímco komerční TV Nova utahuje opasky a propouští, státními penězi živené ČT se nic takového netýká, počet zaměstnanců za uplynulý rok dokonce narostl o 15 lidí.

Získat nové oficiální fotky šéfů České televize je problém.Získat nové oficiální fotky šéfů České televize je problém. | Jakub Ludvík

Toto je jedna z inkriminovaných stotisícových fotek

Janečkovy průšvihy

*Svou ředitelskou kancelář na Kavčích horách nechal zrekonstruovat a vybavit za 2 miliony korun

*Sebe a další lidi z vedení ČT nechal nafotit od fotografa celebrit Jakuba Ludvíka za 100 tisíc Kč

*V Las Vegas si nechal od ČT objednat pro svůj pětidenní pobyt na veletrhu televizní techniky luxusní hotel, kde noc stojí 14 tisíc korun

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

sakra ( 24. června 2010 10:13 )

Neuvěřitelné a na poblití. "Státní" televize samá reklama, americké seriály, žrout peněz daňových poplatníků. Janečka je třeba odvolat, hnije a chrochtá tam už moc dlouho.

gogo ( 24. června 2010 07:00 )

Motám. Protože těch důchodců jsou mraky a jsou sociálně nejslabší. A od těch krást peníze pro soudruha Janečka je nanejvýše nemorální a odsouzeníhodné ...

torro ( 23. června 2010 23:18 )

ses na palici ty gauneri nemaji charakter jenom rabovat zapomnel jsi ze zijes v v tom s.k..r.v-n..ym ČESKU

defakto ( 23. června 2010 21:43 )

mi přišel jako docela slušný člověk , no jo , časy se mění .....!

srabundira ( 23. června 2010 21:19 )

Co do toho motáte důchodce-já zrovna ČT 1vůbec nepotřebuji.Jinak souhlas.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud