Máte doma starší sunarku? Škodí zdraví! Vyměňte ji!

Dětská kaše Sunar obsahuje velké množství aflatoxinů, které mohou způsobit i rakovinu.
Autor: ČTK, tav - 
11. června 2010
21:34

Dětská kaše Sunarka s osmi cereáliemi a medem od firmy Hero Czech, jejíž trvanlivost končí 2. července 2010, je zdraví škodlivá. Obsahuje velké množství aflatoxinů, které mohou způsobit i rakovinu

S informací přišla Státní zemědělská a potravinářská inspekce a potvrdila to i samotná firma. Ta však také prohlásila, že tato šarže už v obchodech není zhruba rok.

Všem zákazníkům, kteří mají sunarku doma, vymění produkt za tři jiné výrobky. Výrobky s jiným datem trvanlivosti závadné nejsou.

A co to jsou vlastně aflatoxiny?

Jde o běžně v přírodě se nacházející skupinu mykotoxinů neboli toxickou organickou látku, kterou produkují plísně z rodu Aspergillus. Aflatoxiny patří mezi nejsilnější známé karcinogeny. Způsobují také genetické změny a oslabují imunitu.

Podle odborné literatury jsou toxické a patří mezi nejsilnější známé karcinogeny. U člověka mohou způsobit genetické změny, narušit imunitní systém a podporují vznik rakoviny. Mykotoxiny, tedy aniaflatoxin, nelze odstranit z potravin zahřátím.

Hero Czech je součástí mezinárodní potravinářské skupiny Hero se základnou ve Švýcarsku.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud