Tohle bude nový sloninec v pražské zoo

Autor: puk - 
12. května 2010
07:42

Sloni, hroši a antilopy budou mít v roce 2013 nový domov. Pražská zoologická zahrada totiž už v neděli položí základní kámen a začne stavět. Obrovská stavba však spolkne pořádné peníze. Zhruba 400 milionů korun.

Areál, do kterého přibudou i noví sloni, přijde na 350 milionů bez DPH. S daní to pak vychází až na 420 milionů. A první návštěvníci sem vstoupí prý nejpozději v roce 2013. Už v neděli chce ředitel zoo Miroslav Bobek položit základní kámen. Tím bude socha slona vytesaná v indickém Mahábalípuramu.

Pak mohou stavební práce začít. Nový areál vyroste v horní části zoo jen kousek od afrického domu. Svůj domov tu najdou nejen tři sloni indičtí, kteří už v zahradě jsou, ale také další. Do nových prostor se vejde sedm až deset slonů. V hrošinci bude pět hrochů. Můžete se těšit také na to, že je za skleněnými vitrínami uvidíte i pod vodou.

adamice ( 12. května 2010 08:46 )

Že to ale trvalo, než vedení pražské ZOO pochopilo, že je třeba pro slony udělat nový sloninec. Tak jak žijí dosud je dost nedůstojné, hraničící s týráním zvířat. Jejich současné působiště má charakter čehosi dočasného, přechodného. Tak hlavně ať ty peníze někdo nerozkrade, aby se sloni dočkali nového domova co nejdříve.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud