Ve Varnsdorfu se zřítil pneuservis

Ilustrační foto  (Autor: ČTK)
Autor: ČTK, pal - 
26. března 2010
20:39

Ve Varnsdorfu na Děčínsku se v pátek odpoledne zřítila budova bývalého pneuservisu. Kvůli podezření, že jsou pod troskami lidé, místo prohledávali hasiči a psovodi se speciálně vycvičenými psy.

Mluvčí hasičů v Ústeckém kraji Lukáš Marvan nakonec uvedl, že pod troskami nenašli žádného člověka. Hasiči budou trosky odklízet ještě asi dvě hodiny, pak místo znovu prohledá pes.

Starosta Varnsdorfu Josef Poláček, který je na místě neštěstí, ČTK řekl, že dům je bývalá provozovna, která dříve sloužila jako pneuservis. Uvedl, že radnice má s firmou, která objekt vlastní, dlouhodobé problémy, údajně ji mnohokrát vyzývala, aby objekt zabezpečila. Dodal, že v domě se již dlouho nic nedělo. Podle něho v něm nejspíše někdo v poslední době vyřezával dřevěné trámy.

Podle mluvčí Hasičského záchranného sboru ČR Ivany Svitákové jde o opuštěnou třípodlažní budovu, v níž se dvě stěny propadly dovnitř. Hasiči prohledávali sutiny nejdříve ručně, nakonec povolali techniku a místo prohledávali i za pomoci bagru.

Kvůli podezření, že by uvnitř mohly být děti, na místo dorazili kynologové. Hasiči měli k dispozici i bioradar, který slouží k vyhledávání zasypaných osob, a malou kameru, která prozkoumává trosky.

( 13. ledna 2019 19:02 )

Tyjo! Fotky vypadají teda hrůzně, opravdu bych si nepřál být na místě Já pravidelně navštěvuji pneuservis v Praze: https://prezouvanipneu.cz/ a tam se tedy bát zřejmě nemusím, jelikož konstrukce prostor je opravdu masivní

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud