Sobota 16. leden 2021
Svátek slaví Ctirad, zítra Drahoslav
Oblačno, sněžení -3°C

Brožovou-Polednovou propustí z vězení?!

Ludmila Brožová-Polednová  (Autor: Foto Blesk - Zbyněk Schnapka)
Autor: ČTK, šim - 
1. března 2010
19:36

Má podíl na vraždě Milady Horákové. Bývalá prokurátorka Ludmila Brožová-Polednová si za to odpykávala šestiletý trest. Tedy zřejmě až dosud. Vztahují se na ní totiž amnestie. Bude volná?

O tom, že se na Brožovou-Polednovou vztahují celkem tři amnestie, rozhodl Krajský soud v Hradci Králové. Rozhodnutí zatím není pravomocné, věcí se ještě bude zabývat Vrchní soud v Praze. Na verdikt v pondělí upozornil server Lidovky.cz.

"Soud dospěl 24. února v neveřejném jednání k názoru, že doktorka Polednová, rozená Brožová, je účastna tří amnestií, v důsledku kterých jí musí být z uloženého trestu odnětí svobody prominuto celkem šest let," řekl Lidovým novinám mluvčí hradeckého soudu Aleš Korejtko. Brožová-Polednová přitom byla odsouzena právě k šesti letům vězení. Krajské státní zastupitelství v Hradci Králové si proti rozhodnutí podalo stížnost.

Podle informací LN sehrál ve věci významnou roli prezident Václav Klaus. Úředníci prezidentova odboru, který se amnestiemi zabývá, totiž údajně řešili, zda Brožové-Polednové neudělit amnestii. V rámci prověřování jejího případu narazili i na možnost, že se na bývalou prokurátorku mohou vztahovat někdejší prezidentské či vládní amnestie.

Brožová-Polednová je dosud jedinou odsouzenou aktivní účastnicí vykonstruovaných procesů z 50. let. Do věznice ve Světlé nad Sázavou nastoupila před necelým rokem. Nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká podala v její prospěch žádost o milost. Klaus se však rozhodl, že ji neomilostní.

Kauza Milada Horáková

Právnička a demokratická politička Horáková byla v roce 1949 zatčena a v červnu 1950 odsouzena k trestu smrti. Podle tehdejší obžaloby připravovala jako hlava spikleneckého centra návrat ke kapitalismu, spolupracovala s dalšími "zrádci režimu" a nepřátelským agentům předávala důležité informace. Spolu s Horákovou bylo v procesu odsouzeno dalších 12 lidí, tři z nich k trestu smrti.

e.44 ( 4. března 2010 00:21 )

S tebou se tu guleman nikdo nebaví, tak se navnucuj.

e.44 ( 3. března 2010 22:36 )

Ahoj beruško, už se na toho jedovatýho dědka vykašli a nekaž si s ním hezký den. Když mu přestaneš nahrávat, tak odtáhne a bude se seberealizovat jinde. Jenom by mě zajímalo co dělají cenzoři. Sprostějšího pisatele než je guleman jsem tu nikde nenašla. To mažou jenom to co se jim osobně nelíbí, nebo je má guleman podmáznutý? Jsem zvědavá, jak jim to bude dlouho trvat, než smáznou mě za to , že jsem se do nich obula.

beruska111 ( 3. března 2010 16:44 )

chudáčku hloupoučký, ať tě neraní mrtvice

beruska111 ( 3. března 2010 16:43 )

gulemane, jdi si cvičit skoky do rakve. Ty musíš být vylízaný, neurvalý dědek, který kolem sebe trousí jen nenávist. Asi jsi nešťastný a opuštěný. Lituji lidi, které máš kolem sebe. Mimochodem z nočníku jsem slezla asi před 44 lety. Za svůj život jsem nepotkala tak zlého a nenávistného člověka jako jsi ty.

sova13 ( 3. března 2010 01:31 )

Trefilas to přesně . Už žebrá o přihrávku

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud