Blesk pomáhá: Vozíčkáři se už na WC dozvoní!

Vozíčkáře balamutila cedule na dveřích u prodejny, která odkazovala na neexistující zvonek  (Autor: Helena Lacinová)
Autor: Helena Lacinová - 
10. prosince 2009
06:42

Obchodní galerie Central v Chomutově bude konečně přístupná všem, tedy i vozíčkářům. Zasloužil se o to článek v Blesku, který probudil stavební úřad a rozhoupal stavitele budovy k odstranění závad. Blesk na ně upozornil vozíčkář Michal Brož (22).

Jaké závady vozíčkářům znepříjemňovaly život? Například chyběl zvonek při vstupu na WC. Chyběl také zvonek u prodejny, ačkoliv na dveřích bylo velké doporučení, aby zákazníci na vozíku, kteří chtějí vstoupit do prodejny, zvonili na zvonek. Dále pak jsou stavebně zcela nevhodně řešeny toalety pro zdravotně postižené.

Cesta za nápravou připomínala pohádku o slepičce, která sháněla vodu pro kohoutka. Zprvu Kamila Břeňková, mluvčí developerské skupiny Crestyl, která chomutovský Central stavěla, tvrdila, že je vše v rámci norem a nikdo z dozorujících nic nenamítal. Proto Blesk požádal Národní radu zdravotně postižených o stanovisko.

„Projednali jsme zjištěné závady na stavebním úřadě magistrátu Chomutova, včetně těch, na které stížnost neupozorňuje, a soupis předali investorovi,“ odpověděl Jaroslav Slavík z rady. A ejhle…

„Stavební úřad nepovolí kolaudaci stavby, dokud připomínky zástupců tělesně postižených nebudou stavebníkem akceptovány,“ řekl včera mluvčí radnice Tomáš Branda.

Stavebník přislíbil vyřešit závady do konce zkušebního provozu, což je v dubnu. Zvonek u vchodu na WC už funguje, cedule u prodejny už neodkazuje na neexistující zvonek, oříškem ale bude úprava samotných toalet.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud