Proti technařům postavili zátarasy

Mikulovští zatarasili technařům cestu nákladními kontejnery
Autor: bum - 
30. července 2009
21:00

Technopárty u nás nedovolíme! Tak se rozhodli mikulovští radní i obyvatelé a příjezdu technařů, kteří si na včerejšek naplánovali začátek pětidenního dostaveníčka, zabránili. Silnici na místo srazu zahradili bariérou ze dvou nákladních kontejnerů!

Na akci nazvanou Moraviatek 2009 se technaři svolávali po internetu už od 22. června. „Teď už se tam nedostanou, nemají šanci,“ prohlásil včera místostarosta Eduard Kulhavý. „Víme, co po nich vždycky všude zbylo. Tady nepořádek dělat nebudou. Lokalita Mušlov je chráněná,“ dodal.

U kontejnerů od rána hlídkovalo pět strážníků. „Jsou to kontejnery na tatru a ještě jsme je naložili odpadem,“ řekl velitel strážníků Jiří Hamerník. V sedm hodin ráno se ve městě objevila dvě nákladní auta s rakouskými značkami naložená soundsystémy. „Celkem jsme viděli asi dvacet příznivců techna. Okolo poledne se sbalili a odjeli na Brno,“ dodal Hamerník.

Mikulovští zatarasili technařům cestu nákladními kontejneryMikulovští zatarasili technařům cestu nákladními kontejnery | Blesk – Michal Budík, ČTK

Mikulovští zatarasili technařům cestu nákladními kontejnery

Mikulovští se obávané technopárty pravděpodobně zbavili. V době uzávěrky tohoto vydání technaři spekulovali o dvou náhradních místech technopárty: Rychtářov na Vyškovsku či kemp Pasohlávky na Břeclavsku

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

eneko ( 31. července 2009 08:26 )

Proč to nejde i v Praze, na technaře jsou schopni poslat težkooděnce, ale na Rumuny se musí s citem,jak povídali v tv, pokud někam přijedu, tak musím respektovat zákony dané země a je jednou co jsem, alespoň nás to tak učili. Nebo to pro Romy neplatí aby to náhodou nebyla rasová diskriminace?

eneko ( 31. července 2009 08:23 )

Také jsem si říkala, proč to někde jde a někde ne. Na technaře jsou schopni poslat težkooděnce a na

slavecek ( 30. července 2009 22:43 )

Na technare si troufaj, ale na romuny se chodi jenom divat a chranit je! Vsem stejnym metrem!

veryn ( 30. července 2009 22:29 )

Tak přesně tohle mě taky napadlo Ne že bych podporovala technaře, ale když můžou rumuni dělat bordel v chráněnym území a policie kouká, tak proč nemůžou češi dělat technoparty, aniž by na ně nečíhala delegace vládních činitelů.

sharp ( 30. července 2009 22:02 )

že na Mikulovsku nic nebude. Je to ráj narkomanů, feťáků a ku.rev (Každá druhá se chlubí že si takto vydělává.)Možná právě kvůli tomuto si technaři vybrali tuto oblast. Kdyby se zde akce uskutečnila,měli by místní policisté podstatně více práce.A ještě k tomu všemu by měli celorepublikovou ostudu, protože by se vše profláklo,protože tady to opravdu jede ve velkém. Bylo by rázem po dobré pověsti vinařské oblasti - jižní Moravy, kde tzv. moravská pohostinnost je už jen pohádkou pro děti.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud