Ostrava: Na dlažbu jde dalších 300 lidí!

Hutníci a oceláři se zatím bát nemusí odcházet budou technici  (Autor: ČTK)
21. července 2009
05:12

Nejdřív vyhodili na dlažbu 1000 lidí, teď přijde o práci dalších 300. Tak čelí krizi největší domácí ocelářská firma, ArcelorMittal Ostrava. Ocelářský gigant má nyní 6000 zaměstnanců.

ArcelorMittal připravuje program dobrovolných odchodů zaměstnanců. „Tři stovky lidí by měly z podniku odejít postupně od srpna do poloviny října. Odbory s tímto opatřením nesouhlasí,“ řekl odborový předák Roman Bečica. „Nicméně, pokud už k tomu má dojít, chceme pro odcházející zaměstnance vyjednat co nejlepší podmínky,“ dodal.

Budou především odcházet technicko-hospodářští pracovníci a zaměstnanci podporující výrobu. Vedení firmy podle personálního ředitele Ctirada Lolka doufalo, že k tomuto kroku nebude muset přistoupit. „Po několik měsíců jsme dělali mnohá opatření, abychom zabránili nutnosti dalších odchodů našich zaměstnanců,“ uvedl. Nic ale nepomohlo.

Hutní firma už letos snížila personální stav o 950 lidí. Zaměstnancům při dobrovolných odchodech firma vyplácela odstupné ve výši 11 až 20násobku jejich průměrného platu v závislosti na počtu odpracovaných let.

jirkovy ( 11. října 2011 19:58 )

S těmi pracovními místy to taky nevypadá. Tady je video které odvysílali v Británii. http://vimeo.com/30091512

sigmae13 ( 21. července 2009 10:02 )

ta jako aby odešli s holým zadkem bez odstupného...

cert ( 21. července 2009 07:40 )

Mittal v ČR prakticky končí. Drtivá většina prvovýroby se přesouvá do zahraničí. Zůstanou maximálně válcovny - možná. Takže k čemu pohádky o propouštění kvůli krizi? Již prodej tohoto podniku za značně podhodnocenou částku byl chybou rovnající se zločinu.

warumfernet ( 21. července 2009 07:40 )

vše, co unás vzniklo tzv. "českou cestou" je namířeno proti většině obyčejných občanů - pracujících socek. A "tzv. "českou cestu" vymyslely ti, co stáli v době plyšáku s těma pendrekama v ruce.

darika ( 21. července 2009 07:01 )

jsem laik, ale pojďme si spočítat 1+1. Firma, dle článků v tisku měla několik let slušné zisky. Měla by si jako každá jiná tvořit zákonné fondy. Třeba takové kterými pak další rok pokryje ztrátu. Krizová situace může v podniku nastat z mnoha důvodů, takže tvorba těchto rezerv má své opodstatnění. Je však "jednodušší" nechat své peníze tam kde jsou a požádat stát o příspěvek. Ovšem další věc která mne překvapila je, že příspěvek nedostali. Čekala jsem že dostanou. Je to jen můj názor, ale divím se kde žiju.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud