Feťáci unesli v Dánsku miminko! Našlo se v Brně!

ilustrační foto
ilustrační foto  (Autor: Jiří Čada)
Autor: ČTK, val - 
16. července 2009
20:39

Novorozeně zmizelo 3.července z porodnice Sydvestjyk v dánském Esbjergu. Překvapivě se objevilo se svými rodiči ve středu večer v Brně. Několikatýdenní dítě mělo zůstat v ústavní péči, ale rodiče ho unesli!

"Rodiče policisté zadrželi na jednom z brněnských sídlišť, když se večer kolem 18:00 vraceli z nákupu společně s dítětem," řekla mluvčí kriminální policie Pavla Kopecká.

"Měli jsme informaci z Dánska, že dítě je ohroženo na životě," řekla mluvčí.

Podle internetové verze dánského listu The Copenhagen Post matka dítěte v době těhotenství užívala drogy a dítě se jí narodilo se závislostí na heroinu. Proto bylo rozhodnuto, že zůstane v ústavu. To je i důvod proč se ho rodiče rozhodli unést.

V současné době je dítě v péči brněnských lékařů. V dětské nemocnici prodělalo mnoho vyšetření včetně toxikologického a výsledky dopadly velice dobře, informovala Dagmar Zouharová z Fakultní nemocnice Brno.

"Prozatím nevíme, kdo má zákonné oprávnění dítě převzít," dodala Zouharová.

"Rodiče jsou v policejní cele a čekají, zda na ně nebude uvalena vydávací vazba," doplnila mluvčí. Podle ní hrozí v Dánsku rodičům za údajný únos až osm let vězení.


Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi