Volba ředitele ČT: Zvítězil Jiří Janeček!

Autor: ČTK, pal - 
15. července 2009
16:41

ANKETA: Na pražských Kavčích horách se ve 3. kole rozhodlo o tom, že generálním ředitelem České televize zůstává na dalších šest let její dosavadní šéf Jiří Janeček. V konečném duelu se utkal s Janou Kasalovou. Koho byste volili vy?

Rada má nyní 14 členů a vítěz, který usedne do ředitelského křesla na dalších šest let, potřebuje od radních získat deset hlasů. Právě tolik jich nakonec Jiří Janeček získal. Jeho soupeřka Jana Kasalová dostala tři.

Rada se ovšem k dnešní volbě nesešla v kompletním složení. Jeden z jejích členů se totiž podle informací serveru Týden.cz ze zasedání omluvil, takže volil oslabený tým 13 radních.

Pokud by z dnešní volby nevzešel vítěz, vypsala by rada podle jejího předsedy Jiřího Baumruka do dvou měsíců nové výběrové řízení. Ředitelského postu by se prozatímně ujal provozní ředitel televize Vladimír Karmazín.

Pětici kandidátů rada vybrala 3. června z 19 uchazečů. Vítězové prvního kola pak představili své vize, jak by měla budoucí ČT vypadat.

Kvůli způsobu volby generálního ředitele ČT se v minulém týdnu obrátilo na představitele nejvýznamnějších politických stran sto osobností domácího kulturního a veřejného života. V otevřeném dopisu signatáři vyzvali politiky, aby přispěli svým veřejným odmítnutím ke zrušení nereprezentativního výběrového řízení, kterým Rada ČT údajně jen pokračuje v záměru obsadit tuto funkci předem dohodnutým člověkem.

Profily kandidátů:

Jana Bobošíková (narozena 29. srpna 1964) - od roku 2004 do letoška europoslankyně. V Československé a České televizi pracovala v letech 1989-1992 a 1994-1998, během televizní krize byla od prosince 2000 do února 2001 ředitelkou zpravodajství.

Hynek Chudárek (narozen 16. června 1961) - výkonný ředitel a člen představenstva hudební stanice Óčko.

Jiří Janeček (narozen 24. května 1956) - od roku 2003 generální ředitel ČT. Kariéru v médiích začínal jako redaktor okresních táborských novin Palcát, v televizi pracuje od roku 1989.

Jana Kasalová (narozena 17. srpna 1963) - bývalá ředitelka vlastní tvorby televize Prima. Mimo jiné také působila jako redaktorka Mladé fronty a spoluzakládala časopis Reflex. Byla reportérkou pořadu Na vlastní oči a dramaturgyní pořadu Tabu na Nově.

Radomír Pekárek - Bývalý šéf projektu digitální televize Barrandov, předtím pracoval jako ředitel televizní a dabingové divize barrandovských studií.


 

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

drobek ( 15. července 2009 21:49 )

Zase zvítězil soudruh nad lží a nenávistí.A ti co ho tam dosadili taky nepříjdou zkrátka,já bráchovi,bráška mi

gevi ( 15. července 2009 20:55 )

Mě se taky dělá špatně, ale úplně z opačného důvodu. To havlovci organizovali spiknutí proti Klausovi, jak prozradil Svěrák v nesmírně blbém dopise otištěném v MFD. Od té vzpoury, kde nás Hlas vyzýval Táněte do háje, kde se mi úplně zprotivili Svěráci a Cimrmany jsem rozdal, mám o mnoha umělcích své mínění. Nechali se zneužít k vulgaritám, udělali ze sebe blbce ve jménu nesmyslné obhajoby svobody slova.

gogo ( 15. července 2009 20:35 )

Dobrá finta byla ta sametová revoluce ... Dobrá finta ....

valdis ( 15. července 2009 19:31 )

Snad pri otevreni konzervy nevyskočí z nej BOBO !!!

mirek355 ( 15. července 2009 14:43 )

Zase rvačka o koryta

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud