Krejčířovu vilu za 400 milionů dostane stát!

22. 6. 2009
20:01

Přepychová vila uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře zřejmě propadne státu. Soud také rozhodl, že Krejčířova manželka Kateřina věděla o původu peněz, které jí manžel dával, a dal jí za to roční podmínku. Vilu v Černošicích v hodnotě přibližně 400 milionů korun má proto dostat stát.

Může-li něco být označeno za symbol luxusu, pak Krejčířova vila v Černošicích u Prahy tento příměr rozhodně snese. Stojí na pozemku o rozloze přesahující dva tisíce metrů čtverečních. Dům je částečně zapuštěný ve skále a obehnaný vysokou zdí. Cena vily a jejího zařízení se odhaduje na 400 milionů korun.

Okázalost domu, patrnou zvenčí, ještě umocňuje interiér. Krejčíř měl v každé místnosti obří plazmové obrazovky či elektronicky ovládané osvětlení. Například venkovní mramorové schodiště pokryté rudým kobercem stálo 40 milionů korun.

Aby toho nebylo málo, zařízení domu doplňovalo obří akvárium se žralokem a murénou, squashový kurt a diskotéka, venkovní i vnitřní bazén, basketbalové hřiště nebo klec pro šelmu. Při policejní prohlídce se v domě našla také tajná místnost v podzemí. Krejčíř v ní ukrýval šperky, peníze, zbraně a písemnosti, které souvisely s vyšetřováním některých trestných činů.

Vilu teď patrně dostane stát. Krejčířovu ženu Kateřinu, která ji podle obžaloby pořídila za zhruba 20 milionů korun a dalších 130 milionů dala na její vybavení, soud potrestal ročním trestem podmíněně odloženým na zkušební dobu tří let. Brala prý peníze od manžela, ač věděla, že pocházejí z trestné činnosti, například daňových úniků. Krejčířová se ale trestu vyhne. Je stíhána jako uprchlá a stejně jako její muž pobývá v Jihoafrické republice.

gogo ( 23. června 2009 13:51 )

Co je to lůza milý jindraa ? Povídej .... To je dav ? Národ ? Lid ? Nebo jen ti chudáci, kteří za pár šupů dělají pro ty, kteří nejsou lůzou ? Ty si myslíš, že bohatí bohatnou svoji každodenní dřivou ? Ty si myslíš že Čunek, Pitro, Krejčíř, Kožený a armáda dalších kteří nejsou "lůzou" pohádkově zbohatli svoji každodenní poctivou prací ? Že Krejčíř si vydělal poctivě přes půl miliardy a pak s čistým svědomím utekl ? To si doopravdy myslíš ? Ty, který nepatříš mezi "lůzu" ? Já mezi tu "lůzu" (podle Tebe) patřím. A nestydím se za to.

merlin6405 ( 23. června 2009 11:36 )

To je bezva a za babku ji koupí jinej gauner,kterej si nahrabal z peněz nás blbců daňových polplatníků. Třeba někdo z vlády,nebo nějakej chudej europoslanec ne?Nebo možná zkorumpovanej policajt ,dopusti,aby zdrhll.Hrajeme si tu na demokracii,ale je to ještě horší než jak to bylo za bolševika.

jindraa ( 23. června 2009 09:18 )

A on neco Krejcir provedl ? Pokud vim, tak byl odsouzeny za nejaky unos, ale jinak mu nikdo nic neprokazal. Nebo ze by stat byl prave tim zlodejem, ktery ukradne neco, co co mu nepatri, a to na zaklade domenky, ze je to z tzv. spinavych penez ? On snad ten spinavy puvod penez nekdo nejak prokazal ? On snad byl v souvislosti s tzv. spinavymi penezi Krejcir a nebo jeho zena odsouzeny ? Ale pro luzu, jako jsi ty je otreba delat gesta, ze, a nejlepe, kdyz vsechny, kdo se maji trochu lepe ,nez ostatni ,rovnou povesi, co ? Z lidi, jako jsi ty .se mi chce zvracet.....

saryk ( 23. června 2009 08:34 )

Ja bych ji naschval srovnala se zemi. Je postavena a vybavena za spinave prachy. Nikdo by v tom uz nemel bydlet a mela by se zbourat, jako gesto proti Krejcirovi.....

petr11 ( 23. června 2009 04:38 )

Uděljí z ní muzeum všech úspěšně uprchlých,ne?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa