Pirátská strana už existuje i v Čechách!

Webstránka České pirátské strany
Autor: INT, val - 
22. 6. 2009
12:45

Česká pirátská strana byla po vzoru švédské Pirátské strany ve středu zaregistrována a vznikl tak nový politický subjekt. Zakladatelem je Jiří Kadeřávek a mezi hlavní programové cíle strany patří boj za svobodu šíření informací a zachování soukromí.

Po vzoru švédské Pirátské strany, která šokovala svět a uspěla ve volbách do Evropského parlamentu, se nechal inspirovat zakladatel Jiří Kadeřávek a založil Pirátskou stranu i u nás. Ta byla zaregistrována na ministerstvu vnitra České republiky ve středu a stala se novou politickou stranou na české scéně.

"Cítíme, že některé zájmové skupiny by internet rádi proměnili na nástroj moci, konzumu a dohledu nad životem občana. My jej chceme zachovat jako nástroj svobody, jako místo, ve kterém má člověk nárok jak na anonymitu, tak na soukromí," uvedl zakladatel iniciativy Kadeřávek.

Švédská Pirátská strana se dostala do Europarlamentu!

Strana se ideově hlásí k švédské Pirátské straně, která vznikla na protest proti omezování svobody na Internetu.

„Registrace je dalším krokem na cestě k úspěchu České pirátské strany v předčasných parlamentních volbách,“ okomentoval současnou situaci člen přípravného výboru a kandidát na předsedu strany Kamil Horký. „Nyní nás čeká nábor prvních členů, vznik stranických struktur a příprava kandidátek,“ dále uvedl potencionální předseda strany.

Česká pirátská strana vzbuzuje od začátku silný zájem mezi veřejností a její účast v nadcházejících předčasných parlamentních volbách je očekávána s napětím. Čeští piráti se tak mohou stát černým koněm předčasných parlamentních voleb.

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa