Kroměříž má lákadla - Tizziana a Warhola

Autor: sč - 
8. 6. 2009
16:37

Kromě vzácného obrazu od Tizziana mohou nyní návštěvníci města spatřit další světový skvost. Kolekci 34 sítotisků krále pop artu – Andyho Warhola (1928-1987). Nainstalována je v Muzeu Kroměřížska.

Warhol se kromě obyčejných předmětů věnoval portrétům známých osobností. Na Moravě lze zhlédnout Geotha, Edwarda Kennedyho, Svatou Apolénu či Královnu Ntombi Twala. Ozdobil ji stejně jako Kolínskou katedrálu a Kennedyho třpytícím se briliantovým prachem.

„Zároveň si lidé prohlédnout jak ztvárnil Srp a kladivo, přečtou si jeho výroky a seznámí se s postupem jeho geniálního sítotisku,“ přiblížil ředitel muzea Jiří Stránský. Obrazy patří soukromému sběrateli z Košic, který chtěl zůstat utajen.

„Před dvěma lety jsem mu je pomohla získat z galerie v USA. Cena děl stoupá každý měsíc. Hodnota se dnes pohybuje již v desítkách milionů,“ podhalila tajemství Slovenka Barbora V. (36). Warholovo dílo bude v Kroměříži k vidění do konce srpna.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa