Bém uklidnil. Zdražení MHD nehrozí

Pražský primátor Pavel Bém (ODS) ve čtvrtek dementoval informace o plánovaném zdražení jízdného MHD, které ve středu přinesla některá média.
Podle něj pražská rada zdražení neplánuje letos ani v příštím roce. Žádný ze statutárních orgánů metropole prý o zdražování jízdného v uplynulých šesti měsících nejednal a takové jednání není ani na pořadu dne. ČTK o tom ve čtvrtek informovalo tiskové oddělení magistrátu.
Média přinesla zprávu, že Dopravní podnik hlavního města Prahy hodlá zdražovat; podle některých se cena ročního jízdného měla z dosavadních 4750 korun zvýšit na 10.000 korun.
"Záměrem města je udržet přepravní objemy realizované městskou hromadnou dopravou na unikátní úrovni 57 procent ve srovnání s individuální automobilovou dopravou (43 procent), která staví Prahu na jedno z prvních míst v Evropě. Už proto zdražování jízdného odmítáme," řekl Bém.
Hlavní město Praha je stoprocentním akcionářem dopravního podniku. Ten vykazuje od roku 2002 stamilionové ztráty a bez dotací hlavního města se neobejde.
pak každá nižší cena pod pokusných 10.000,- nebude pro nikoho tak drastická..učenicový příklad manipulace
))