Nově natočená hymna obsahuje chybu?!

Rok 2002: Podivný noční klub, asi tak vypadaly Hradčany s neonovým srdcem
Autor: hloj - 
30. září 2008
11:41

AUDIO: Hymna v podání basbarytonisty Adama Plachetky má chybu! Buďte pozorní a uslyšíte to! Jde údajně o zakašlání!

Některý z hudebníků již nevydržel nutkání ke kašli a naši zemi tedy bude reprezentovat hymna s drobnou chybou. Na tuto chybu upozornili posluchači na internetu.

"Ve verzi s Adamem Plachetkou si po doznění 'v sadě skví se jara květ' někdo odkašlal či kýchl. Je to i na oficiální nahrávce? Pokud ano, reklamoval bych to. Hned," rozčiloval se na serveru Lidovky.cz čtenář pod přezdívkou Tom.

Jak uvádí Jan Žemla, dramaturg a umělecký manažer Filharmonie Brno, něco takového nepřipadá v úvahu, ruchy se totiž tolerují jen v záznamu živého koncertu.

Novou verzi nahrál orchestr Národního divadla pod vedením Jiřího Bělohlávka, a dokonce i pracovníci Národního divadla jsou z tohoto zakašlání v rozpacích! Podle Štěpána Kubišty z odboru vnějších vztahů divadla se totiž nahrávalo až na několikátý pokus!

Více o nové úpravě hymny ČR najdete zde!

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Další videa
Články odjinud