Prasečí chřipka ji může zabít, nemocnice pochybila!

Barmanka (53) z brněnské čtvrti Líšeň se oprávněně obává, že se v nemocnici mohla nakazit prasečí chřipkou. To by však pro ni mohlo mít smrtelné následky.
Barmanka (53) z brněnské čtvrti Líšeň se oprávněně obává, že se v nemocnici mohla nakazit prasečí chřipkou. To by však pro ni mohlo mít smrtelné následky.  (Autor: Ondřej Požár)
Autor: Ondřej Požár, Klena - 
31. ledna 2011
11:31

Hrůza a obavy ze smrti! Dny strachu o své zdraví a život prožívá barmanka (53) z Brna - Líšně. Má totiž nemocné srdce a je možné, že se ve Vojenské nemocnici v Brně nakazila prasečí chřipkou. „Jestli ji dostanu, tak můžu i umřít!“ říká žena, která odmítá uvést své jméno, ale Blesk ho zná.

Má už delší dobu problémy se srdcem. „Na interně ve vojenské nemocnici zjistili, že mi srdce pracuje jen na 25 až 30 procent. Čeká mě ještě vyšetření na kardiologii,“ svěřila se Blesku žena. Ve špitálu ležela od minulé neděle. Na pokoji s ní byla mladá pacientka (22), jejíž manžel (32) se tam léčil s respirační nemocí.

„Lékaři ale zjistili, že muž má asi prasečí chřipku. Přestával dýchat a převezli ho do Fakultní nemocnice v Brně - Bohunicích, kde je v umělém spánku. Oba manželé se přitom v nemocnici vzájemně navštěvovali,“ uvedla barmanka. Podle ní nechali zdravotníci běhat pacientku po nemocnici bez roušky. „Je to nezodpovědné! Lékařka mi řekla, že jsem byla na pokoji s pacientkou, která
má prasečí chřipku,“ tvrdí žena.

Ta po pátečním propuštění z nemocnice na vlastní žádost leží doma. Příznaky chřipky zatím nemá. „Informace o chřipce jsou neověřené, nelze to potvrdit! Na výsledky vyšetření se čeká několik dnů,“ sdělil náměstek pro léčebně preventivní péči Tomáš Pešek z Vojenské nemocnice v Brně. Mluvčí brněnské fakultní nemocnice Anna Mrázová potvrdila, že muž (32) z Brna - Lesné je u nich hospitalizovaný. „Jeho stav je vážný, ale stabilizovaný,“ řekla mluvčí.

5 nejúčinnějších zbraní proti chřipce

1. Důkladná hygiena

Důsledně dodržujte zásady osobní hygieny, především si řádně myjte ruce. Buďte ohleduplní k svému okolí - kašlete a kýchejte do kapesníku. Virus chřipky letí při kýchnutí až dva metry daleko!

2. Zdravý životní styl

Správná životospráva znamená  dostatek aktivního pohybu, ale také odpočinku a spánku. Navštivte saunu nebo polárium, otužujte se a za chladného počasí vyjděte ven vždy v teplém oblečení a kvalitní obuvi. Člověk s oslabenou imunitou je pro viry „živnou půdou“. Konzumujte pestrou stravu se zastoupením všech druhů potravin, zejména ovoce a zeleniny. V zimním období zvyšte přísun vitaminu C. Největší množství najdete v šípku, černém rybízu, kiwi, brokolici, citrusech, jahodách, špenátu a brusinkách. Zkuste i podpůrné léky, jako například rozpustný Acylpyrin +C.

3. Účinná léčba

Pokud se onemocnění neubráníte, vsaďte na nejznámější a nejúčinnější lék u nás, vhodný  ke zmírnění všech příznaků onemocnění, kterým je Acylpyrin. Díky účinné látce - kyselině acetylsalicylové – vám sníží horečku a zbaví vás bolestí. Má i protizánětlivé účinky, takže je vhodné ho užívat nejen při akutních chřipkových onemocněních, ale i při bolestech hlavy, kloubů, páteře a svalů (hlavně revmatického původu), nebo při bolestech zubů.

Acylpyrin +C je jeho rozpustná forma obohacená vitaminem C, který podporuje obranné reakce organismu a urychluje překonání chřipkových onemocnění. A samozřejmě zvyšuje imunitu. Má rychlejší nástup účinku a užívá se zároveň při lehkých až středních bolestech, např. při menstruaci, zánětu a při bolesti nervového původu.

Antivirotika obsahují účinné látky kauzálních léčiv, které v organismu působí přímo proti chřipkovým virům a brání jejich dalšímu rozmnožování v organismu. K léčbě nových druhů chřipky na trhu najdete léky Tamiflu a Relenza.

4. Podpůrná léčba

Kromě léčby farmaky nezapomeňte na dostatečný přísun tekutin, zejména při horečce. Často bývá podáván horký černý čaj s medem a citronem. Přísady jsou samozřejmě správné, ale pozor na černý čaj. Víte, že odvádí tekutiny z těla? Mnohem lepší volbou jsou ovocné čaje, minerálky a stoprocentní ovocné šťávy. Zároveň se snažte překonat nechutenství, které by vám mohlo ublížit. I v době nemoci musí strava obsahovat tuky, cukry, bílkoviny, vitaminy a minerály.

Kdo rád sází na bylinky, máme pro vás dobrou zprávu. Světovým tiskem proběhla zpráva, že anýz obsahuje chemickou látku podobnou jednomu z antivirotik ničících virus chřipky. Dosud se u nás ale využívá hlavně černý bez, máta peprná a lipové květy, které snižují horečku. Díky vysokému obsahu vitaminu C a příznivému působení na imunitní systém nezapomeňte na šípky.

5. Očkování

Rozvíjí schopnost imunity bránit se proti konkrétnímu původci onemocnění. Optimální doba pro něj je říjen a listopad. Vakcína sama onemocnění nezpůsobí, protože obsahuje jen neživé nebo oslabené mikroorganizmy, případně jejich části. Absolvovat očkování můžete však ještě v době, kdy se chřipková epidemie začíná objevovat v okolních zemích. Při jejím vypuknutí na území Česka už je však na očkování příliš pozdě!

vlcak77 ( 31. ledna 2011 20:15 )

Pájo nesmíš ten boj vzdát. A pro Vás milá paní: Škoda, že se potřebujete takto zviditelnit a vůbec Vás nezajímá, že v nemocnici bojuje o svůj život kluk, který nikdy nikomu neublížil a nikdy nenechá nikoho v nouzi

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa