Lidé naházeli do plastů stavební suť

Čtenář si svůj zážitek nenechal pro sebe a podělil se o něj s redaktorem Blesku. Ten nelenil a s fotkami se vydal za ředitelem technických služeb Radkem Koněvalíkem. A co vyšlo najevo? Že tentokrát není na vině lajdácká práce popelářů, ale spíše nechuť místních třídit odpad.

„Při svozu PET láhví z ulice Pod Skalou osádka svozového vozu zjistila, že ve žlutém kontejneru je místo PET láhví naházený komunální odpad a stavební suť. Kontejner proto nevyvezli. Ten byl vysypán později, až při svozu komunálního odpadu, do vozu s odpadem, a ne PET láhvemi,“ vysvětlil Blesku ředitel přerovských technických služeb.

V ulici Pod Skalou je nyní výkop a kontejnery na komunální odpad jsou umístěny až za ním. Místním se nechtělo tak daleko chodit, a proto použili první kontejner, který měli po ruce. „A to bez ohledu na to, jaký druh odpadu do něj mají ukládat. Tato situace tedy není chybou technických služeb, ale místních obyvatel, které nějaké třídění odpadu asi příliš nezajímá,“ dodal Radek Koněvalík. Taková situace není podle něho ojedinělá.

Fotogalerie
2 fotografie