Utajená akce Izraele: Takhle si počíhali na vládce Íránu!

Aktualizováno -
2. března 2026
23:15
Autor: ČTK - 
2. března 2026
23:05

Izraelská tajná služba se nabourala do dopravních kamer v Teheránu, aby mohla sledovat ochranku nejvyššího vůdce Alího Chameneího a další íránské čelní představitele. S odkazem na informované zdroje o tom napsal deník Financial Times.

Izraelci měli přístup k téměř všem teheránským dopravním kamerám roky a zašifrované snímky se posílaly na servery v Tel Avivu a jižním Izraeli, uvedly dva nejmenované zdroje FT. Podle jednoho z těchto zdrojů byla jedna z kamer obzvlášť užitečná, jelikož zachytila, kde běžně parkovali členové Chameneího ochranky a řidiči íránských politických špiček.

Prostřednictvím kamer izraelské zpravodajské služby shromažďovaly informace o adresách strážců, jejich pracovních rozvrzích a o tom, koho měli přiděleno chránit.

Izrael a Spojené státy také narušily mobilní signál v části Teheránu, kde byl Chameneí zabit, takže ti, kteří se snažili kontaktovat bodyguardy a předat případná varování, slyšeli obsazovací tón.

„Znali jsme Teherán tak, jako známe Jeruzalém,“ sdělil FT člen izraelské zpravodajské služby. „A když nějaké místo znáte stejně dobře jako ulici, na které jste vyrůstali, všimnete si jediné věci, která tam nepatří,“ dodal.

Podle představitele, který hovořil s britským deníkem, Izrael použil nástroje umělé inteligence a algoritmy, které vyvinul, aby roztřídil obrovské množství dat, jež shromažďoval o íránském vedení a jeho pohybech. To umožnilo vystopovat Chameneího na sobotní schůzku, kde byl zasažen, a poskytlo to izraelské tajné službě Mossad a americké Ústřední zpravodajské službě (CIA) důkaz, že vysoce postavení představitelé jsou na cestě na jednání. CIA měla podle zdrojů také lidský zdroj, který poskytl klíčové zpravodajské informace.

Ne všechny podrobnosti o atentátu na Chameneího jsou známy. Některé možná nikdy nebudou zveřejněny, aby byly chráněny zdroje a metody, které se stále používají k vypátrání dalších cílů.

Jirik-ta ( 3. března 2026 14:26 )

Sionisti 😁

ZANK ( 3. března 2026 12:26 )

Inu oni mazaní Arabové už vymřeli. I oni jsou již zpitomělí onou Moderní dobou....

Kapsa Kapsik ( 3. března 2026 12:03 )

Izrael ma dobre technologie ..
Ne nadarmo mam izraelsky system ochrany domu..✌️👍
Od r. 2016 a v pohodē. śel jsem v nedēli z narozenin a zapomnel jsem to vypnout,,udelaś krok za bránu a jede alarm, a hned voala ochranka....musel jsem podat odvolaci kód( vzpomen si na nēho po chlastu😃) aby neprijeli..👌👌

fido2 ( 3. března 2026 10:10 )

To museli zabít i ty ženské? 😨 😨 😨

Jirik-ta ( 3. března 2026 09:35 )

Počíhali si na něj, jak na jelena na parádním honu. To je je ale morbidita, fůj to jsem si ale pošmák uá uá uá

Zobrazit celou diskusi