Úterý 16. července 2024
Svátek slaví Luboš, zítra Martina
Oblačno, bouřka 29°C

Německo sužují silné bouře: Voda v berlínském metru, zraněný cyklista a výstraha u Baltu

Autor: ČTK - 
10. července 2024
14:38

Německo od úterního večera čelí silným bouřkám, které si vyžádaly stovky zásahů hasičů. Ve Stolbergu nedaleko Cách na západě země vážně zranil padající strom cyklistu, který bojuje o život. V Berlíně dnes dopoledne natekla voda po prudkém lijáku na koleje jedné ze stanic metra.

Jen v okolí Cách hasiči v úterý večer podnikli více než 200 zásahů. Cyklistu, kterého ve Stolbergu vážně zranil padající strom, museli vyprostit hasiči, neboť zůstal zaklíněn pod větvemi. V regionu padající větve vážně zranily také řidiče motorky. V Aldenhovenu poničily poryvy větru střechy domů a komíny.

Prudká bouřka se silným vichrem dnes dopoledne zasáhla Berlín s Braniborskem. Vítr v metropoli dosahoval v nárazech až 85 kilometrů v hodině. Lidé na sociálních sítích sdílí snímky zaplavených ulic a škod, které živel napáchal.

V berlínské stanici metra Friedrichstrasse natekla dešťová voda na koleje. Do problémů se kvůli lijákům dostala i tramvajová a autobusová doprava, provoz na několika linkách byl narušen.

Německá meteorologická služba (DWD) nadále varuje před krupobitím a bouřkami na východě Saska, na východě Braniborska a na východě Meklenburska-Předního Pomořanska. Výstraha se týká i turisty oblíbeného baltského ostrova Rujána.

Video  Kdy je vznik bouřky nejpravděpodobnější?  - Videohub
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi