Sobota 18. května 2024
Svátek slaví Nataša, zítra Ivo
Zataženo, déšť 16°C

Poslanec dostal infarkt: Hrozil Izraeli Alláhovým hněvem a praštil sebou o podlahu

Autor: simao, ČTK - 
12. prosince 2023
21:37

Když tenhle turecký poslanec zlostně vyhrožoval Izraeli kvůli jeho útokům na Pásmo Gazy, vzkazoval hrozivě: „Alláhovu hněvu neuniknete!“ Následně se ale Hasan Bitmez svezl k zemi a praštil sebou o zem. O incidentu, který zachytily kamery i fotografové, informoval web Newsweek.

Poslanec Bitmez je členem islámské turecké politické strany Felicity Party. Izraelskému lidu hrozil Božím trestem za to, že izraelská armáda pokračuje v pozemní operaci v Pásmu Gazy a Izraelci Gazu dál zasypávají raketami.

„Neuniknete Alláhovu hněvu,“ bouřil Bitmez u pultíku, následně však omdlel a patrně se i při pádu praštil hlavou o podlahu.

Seběhli se k němu narychlo kolegové, kteří se mu snažili dát první pomoc. Podle Newsweeku utrpěl poslanec infarkt, vedle toho má však údajně i cukrovku.

Bitmeze následně záchranáři transportovali na nosítkách do sanitky a převezli do ankarské nemocnice, kde skončil na jednotce intenzivní péče.

Turecký ministr zdravotnictví Fahrettin Koca na sociální síti X uvedl: „Zástupce strany Saadet Kocaeli (turecký název pro Felicity Party - pozn. red.) byl vyrušen během svého projevu na Valném shromáždění Velkého národního shromáždění Turecka. Bedlivě sleduji zdravotní stav Hasana Bitmeze. V současné době se léčí na jednotce intenzivní péče v Ankara Bilkent City Hospital.“

Z Turecka se přitom ostré hlasy proti počínání Izraelců ozývají opakovaně. A to dokonce z nejvyšších míst.

Erdogan šije do Izraele: Za jeho zvěrstva se bude stydět celé lidstvo

Hlasitým odpůrcem izraelských útoků na Pásmo Gazy je i turecký prezident Recep Tayyip Erdogan, který odmítá zařadit Hamás mezi teroristické organizace a minulý týden v Istabulu tvrdil, že Izrael prováděl zvěrstva a masakry, za které se bude stydět celé lidstvo.

Mezinárodní instituce a organizace pro lidská práva nepodnikají žádné konkrétní kroky, aby tomu zabránily, míní Erdogan, který za největší hrozby pro lidská práva označil islamofobii a xenofobii, které podle něj „pohlcují západní společnosti jako jedovatý břečťan“.

Erdogan vedle toho kritizoval i USA za vetování návrhu na okamžité humanitární příměří v Gaze - Američané odmítli tento návrh v rámci jednání Rady bezpečnosti OSN.

12:00
2. 1. 2024
!

Válku v Gaze vyvolal překvapivý útok Hamásu na Izrael 7. října, při kterém podle Izraele zahynulo 1 200 lidí.

Palestinské zdravotnické úřady v Gaze ovládané Hamásem dnes uvedly, že si izraelská operace v Pásmu Gazy vyžádala životy 22 185 Palestinců a dalších 57 035 při ní bylo zraněno. Jen za poslední den bylo podle téhož zdroje při izraelských úderech v Pásmu Gazy zabito 207 Palestinců a 338 jich bylo zraněno.

Izrael tvrdí, že válka v Pásmu Gazy, která podle Reuters proměnila velkou část území s 2,3 milionu obyvatel v trosky a způsobila tam humanitární katastrofu, bude trvat ještě řadu měsíců. Tel Aviv však naznačil novou fázi ofenzívy, když v pondělí jeden z izraelských představitelů uvedl, že armáda tento měsíc stáhne své síly uvnitř Gazy a přejde na několikaměsíční fázi lokálnějších „likvidačních“ operací.

Děkujeme Vám za pozornost u našeho kontinuálního onlinu k válce mezi Izraelem a Hamásem. Další dění na Blízkém východě můžete sledovat i v roce 2024 na Blesk.cz prostřednictvím dílčích článků. Přejeme Vám šťastné vykročení do nového, doufejme, že poklidnějšího roku.

10:32
2. 1. 2024

Izraelská armáda oznámila, že v noci na dnešek podnikla vzdušné údery v Sýrii v reakci na útoky na severní Izrael. 

9:30
2. 1. 2024

Nad letištěm v severoiráckém Irbílu, kde působí američtí vojáci a jejich spojenci, byl sestřelen ozbrojený dron, napsala dnes agentura Reuters s odvoláním na dva nejmenované bezpečnostní zdroje. Zda si incident vyžádal škody nebo oběti na životech, není v tuto chvíli jasné.

Zobrazit celý online

 

Video  Turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan přijel v rámci předvolební kampaně do Istanbulu.   - Reuters
Video se připravuje ...

lowel ( 12. prosince 2023 22:27 )

hups ta karma byla rychla 😨

Zobrazit celou diskusi