Neděle 4. června 2023
Svátek slaví Dalibor, zítra Dobroslav
Polojasno 21°C

Lékařka vydala tisíce falešných potvrzení k respirátorům: Hrozí jí dvouleté vězení

Autor: ČTK, swp - 
2. ledna 2023
21:36

Dvěma roky a devíti měsíci vězení dnes potrestal soud ve Weinheimu v německé spolkové zemi Bádensko-Württembersko lékařku, která vystavila 4247 falešných potvrzení zbavujících lidi povinnosti používat respirátor. Informovala o tom agentura DPA. Rozsudek není pravomocný.

Soud také lékařce předběžně udělil zákaz výkonu povolání a nařídil jí zaplatit 28 000 eur (přes 676.000 korun). Jde o částku, kterou vystavováním falešných potvrzení získala. Objednávali si je od ní lidé z celého Německa. Lékařka je nijak nevyšetřovala a ani nezjišťovala informace o jejich zdravotním stavu. Nezakládala žádnou dokumentaci. „Připomíná to spíš prodej potvrzení než lékařský postup,“ uvedla soudkyně.

V Německu povinnost používat na určených místech respirátor neplatí pro pacienty s takovými onemocněními, pro které by ochrana dýchacích cest znamenala riziko zhoršení zdravotního stavu. Výjimka se týká také pacientů s některými psychiatrickými diagnózami nebo sluchově postižených.

Povinné roušky ve zdravotnických zařízeních a v prostředcích hromadné dopravy jsou poslední viditelná protiepidemická opatření v Německu. V dálkové dopravě roušky až do 7. dubna letošního roku nařizuje celoněmecký zákon, nošení respirátorů v regionální a městské dopravě pak regulují jednotlivé spolkové země.

Video  Epicentrum: Infektolog Milan Trojánek o covidu, neštovicích i antibioticích  - Pavlína Horáková
Video se připravuje ...

Omasta ( 2. ledna 2023 22:51 )

Nevěřte tomu, že by zaváděli respirátory. Je to absolutní blbost. Několik let byly respirátory a restrikce a přesto přibývali nemocní. Takže se jednoznačně potvrdilo, že jsou neúčinné. Samozřejmě jsou účinné v tom, že prodlužují pseudopandemii a covidové mafii prodlužují příjmy. Ale kvůli tomu to asi lidi znovu nosit nezačnou.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa