Středa 22. března 2023
Svátek slaví Leona, zítra Ivona
Oblačno 13°C

Putin ruší velkou tiskovku, poprvé od roku 2005 se neuskuteční. Stojí za tím ruské neúspěchy?

Autor: ČTK, swp - 
12. prosince 2022
16:27

Ruský prezident Vladimir Putin už letos na každoroční velké tiskové konferenci nevystoupí, uvedl podle agentury TASS jeho mluvčí Dmitrij Peskov. Bude to poprvé za deset let, kdy se tato tradiční akce neuskuteční. Od roku 2012 vystupoval Putin před novináři vždy v prosinci a na jejich otázky odpovídal i několik hodin.

„Pokud je o velkou tiskovou konferenci, tak ano, do Nového roku (svátku, který v Rusku začíná už 31. prosince, pozn. ČTK) nebude. Zároveň počítáme s tím, že prezident si možnost pohovořit s novináři i tak najde,“ prohlásil dnes Peskov.

V listopadu kremelský mluvčí sdělil, že datum velké konference se stanoví, až bude známo datum Putinova poselství k ruskému federálnímu shromáždění. K možnému termínu tohoto Putinova každoročního projevu se ale dnes Peskov nevyjádřil.

Zpráva o zrušení velké tiskové konference přichází v době, kdy ruská armáda už několik měsíců nezaznamenala na Ukrajině větší úspěchy.

V listopadu se ruští vojáci stáhli z Chersonu na jihu Ukrajiny, v září a v říjnu ukrajinské síly vytlačily ruskou armádu z velké části Charkovské oblasti na severovýchodě a ruský postup Doněckou oblastí na východě se prakticky zastavil.

Svou velkou tiskovou konferenci Putin pořádá od roku 2001. Letos to bude poprvé od roku 2005, kdy na ni Putin během svého působení v úřadu prezidenta v daném roce nevystoupí. Konference se nekonala ani mezi lety 2009 a 2011, kdy byl Putin ve funkci premiéra.

Loni Putin odpovídal na dotazy novinářů zhruba čtyři hodiny. Chválil ruskou ekonomiku a řekl také, že Rusko vnímá jako hrozbu možné rozšiřování NATO směrem na východ. V roce 2008 prezident reagoval na dotazy novinářů dokonce čtyři hodiny a 40 minut.

Video  Oteklý Putin se šampaňským: Začala si Ukrajina.  - Reuters
Video se připravuje ...

 

zapravdu ( 12. prosince 2022 20:16 )

Podle našich zkorumpovaných masmédií, píšících dezinformace na zakázku pro pana Bidena, mělo Rusko být asi už minimálně dvacetkrát na hlavu poraženo, … měly mu dojít rakety už někdy v červnu… Ukrajinci v podstatě nemají žádné ztráty, tisíckrát už Rusy zahnali, .. v Ukrajině nejsou nacisté, Ukrajinci jsou hodní a nejhodnější a Rusové jsou čiročiré zlo …
Akorát že pravda je úplně někde jinde….

Jirik-ta ( 12. prosince 2022 18:54 )

Hodně štěstí v Novém roce.💖✌

Jirik-ta ( 12. prosince 2022 18:53 )

s novim godom. Vsjo dobro. 💖✌

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa