Středa 29. května 2024
Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand
Oblačno, bouřka 21°C

Přívaly sněhu ochromily část Británie. Letiště v Manchesteru je zavřené, neodletí ani spoj do Prahy

Autor: ČTK - 
10. prosince 2022
13:19

Letiště v Manchesteru, které bylo před pandemií největším britským letištěm mimo londýnskou oblast, dnes dopoledne muselo uzavřít obě své dráhy kvůli hustému sněžení. Napsalo to na twitteru, aniž by upřesnilo, kdy očekává obnovení provozu. Podle stránek pražského letiště ráno do Manchesteru z české metropole doletěl spoj společnost Ryanair; zpáteční let do Prahy byl ale zrušen. Večer jsou mezi Prahou a Manchesterem plánovány také spoje společnosti easyJet. O tomto víkendu meteorologové předpovídají nad rozsáhlými oblastmi Británie chladné počasí a sněhové srážky.

Letiště v Manchesteru uvedlo, že lety obnoví, co nejdříve to bude možné. „Zdraví a bezpečnost budou vždy našimi hlavními prioritami,“ uvedlo na twitteru.

Kvůli chladnému počasí a namrzající mlze muselo dnes dopoledne zrušit desítky letů také letiště v Dublinu, informuje stanice Sky News.

O víkendu se v Anglii a dalších částech Británie očekává velmi chladné počasí. Od nedělního rána platí výstraha před sněhem a mrazem pro Londýn a východní část Anglie, píše server BBC News. Někde by teploty mohly klesnout na deset stupňů pod nulou. „Ačkoliv se jedná o podprůměrné teploty, tak nejsou nezvyklé pro tuto část roku,“ řekl šéf britské meteorologické služby Steve Willington.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi