Sobota 1. dubna 2023
Svátek slaví Hugo, zítra Erika
Oblačno, déšť 11°C

Vyšetřovatelé odhalili poškození Nord Stream: Po výbuchu chybí 50 metrů potrubí

Autor: ČTK, swp - 
18. října 2022
14:47

Dánské úřady dnes potvrdily rozsáhlé poškození plynovodů Nord Stream u dánských břehů v Baltském moři a uvedly, že příčinou byly „silné výbuchy“. Švédský deník Expressen dnes zveřejnil první údajné záběry poškozených produktovodů vedoucích z Ruska do Německa. Dohromady čtyři mohutné úniky plynu se na konci září vyskytly v mezinárodních vodách.

Kodaňská policie dnes uvedla, že provedla řadu předběžných vyšetřování na „místech trestných činů“ za asistence dánské armády a mimo jiné ve spolupráci s dánskou zpravodajskou agenturou DSIS. Policie a DSIS se rozhodly zřídit společnou vyšetřovací skupinu, uvedla policie a dodala, že nelze říci, kdy bude vyšetřování dokončeno.

Švédská zpravodajská služba tento měsíc informovala, že její předběžné vyšetřování jiných dvou úniků z plynovodu blíže ke švédským břehům „posílilo podezření z vážné sabotáže“. Podle švédské prokuratury byly na místě vyzvednuty důkazy.

Švédský deník Expressen dnes mezitím zveřejnil fotografie a video údajně zachycující poničení plynovody. Chybí podle něj nejméně 50 metrů kovového potrubí.

zapravdu ( 18. října 2022 17:10 )

Tak už je to jasné... stačí projít české kovošroty a pachatelé budou známí...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa