Středa 25. května 2022
Svátek slaví Viola, zítra Filip
Zataženo, déšť 20°C

Svět je teď chaotičtější než za studené války, varuje šéf OSN. A poslal vzkaz Putinovi

Autor: ČTK - 
22. ledna 2022
08:21

Svět je v současnosti mnohem chaotičtější a mnohem méně předvídatelný než v době studené války mezi bývalým Sovětským svazem a Spojenými státy. Uvedl to podle agentury AP generální tajemník Organizace spojených národů (OSN) António Guterres na páteční tiskové konferenci. Dodal, že v době studené války existovala jasná pravidla a mechanismy pro odvracení konfliktů.

Guterres na konferenci rovněž vzkázal ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi, že na Ukrajině by nemělo dojít k žádné vojenské intervenci. „Jsem přesvědčen, že k ní nedojde, a doufám, že mám pravdu,“ prohlásil. „Doufám, že diplomacie zvítězí,“ dodal.

Šéf OSN také uvedl, že je třeba za každou cenu zabránit tomu, aby se svět rozdělil na dvě části a Spojené státy a Čína vytvářely soupeřící ekonomické systémy a pravidla.

„Vždy jsem byl zastáncem potřeby jednotného globálního trhu, jednotné globální ekonomiky,“ upozornil Guterres. Dodal, že jeho cílem je, aby tyto dvě přední ekonomické mocnosti překonaly neshody a dokázaly vytvořit globální trh, na kterém by všichni mohli spolupracovat a ze kterého by všichni mohli těžit.

Video  Putin západu ukazuje svaly. Analytik zmínil páky, kterými Rusko tlačí i na Česko.  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Uživatel_5521823 ( 22. ledna 2022 10:04 )

Proč Putinovi a ne tomu americkému debilovi který to neustále hrotí s celou zas ranou organizací NATO.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa