Čtvrtek 22. února 2024
Svátek slaví Petr, zítra Svatopluk
Oblačno, déšť 9°C

S atentáty se „roztrhnul pytel“? Útočníci se chystali zavraždit i prezidenta Madagaskaru

Autor: ČTK - 
22. července 2021
12:51

Madagaskarské úřady zadržely několik cizinců i občanů ostrovního státu, kteří podle nich plánovali atentát na prezidenta. Oznámila to dnes místní prokuratura, informovala agentura Reuters. Při atentátu zemřel na začátku července prezident Haiti.

 

Podezřelí byli zadrženi v úterý v rámci vyšetřování ohrožení národní bezpečnosti. „Podle materiálních důkazů v našem držení tito jedinci přišli s plánem na odstranění a zneškodnění několika madagaskarských osobností včetně hlavy státu,“ uvedla generální prokurátorka Berthine Razafiarivonyová.

„V této fázi pokračujícího vyšetřování úřad generálního prokurátora ujišťuje, že tuto aféru objasní,“ dodala prokurátorka.

Prokuratura nezveřejnila rozsah plánovaného atentátu, ani v jaké etapě plánování byli podezřelí zadrženi. Jasná není ani státní příslušnost zatčených cizinců. Agentura AFP však s odvoláním na diplomatické zdroje uvedla, že jsou mezi nimi dva Francouzi.

Madagaskarské ministerstvo veřejné bezpečnosti ve středu ve vlastním prohlášení oznámilo, že úřady zadržely šest lidí - jednoho cizince, dvě osoby s dvojím občanstvím a tři madagaskarské občany. „Policie měla informace už několik měsíců, ale teprve teď se naskytla příležitost je zatknout,“ cituje Reuters prohlášení.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi