Pondělí 26. července 2021
Svátek slaví Anna, zítra Věroslav
Oblačno, bouřka 27°C

Dovolenkáři marně čekají na návrat domů: Letadlo Ryanair jim bez vysvětlení frnklo

Autor: ČTK - 
21. června 2021
19:30

Let irské nízkonákladové společnosti Ryanair v sobotu ráno odletěl z francouzského Toulouse do Fezu v Maroku bez 50 cestujících, které bez vysvětlení nechal v odbavovací hale. Cestující přišli na letiště včas, měli platné letenky i doklady, do letadla ale nebyli vpuštěni, informoval dnes list Le Figaro. Ryanair se podle dostupných informací k případu dosud nevyjádřil.

Cestující přišli k přepážce pro vstup do letadla v předepsanou hodinu, zaměstnanci aerolinek jim však sdělili, že letadlo již odletělo. Podle informací na serveru Flightradar24 měl inkriminovaný let FR3551 už při vzletu více než hodinové zpoždění. List Le Figaro zmiňuje možnost, že Ryanair odmítl zbývající cestující, aby ještě nezvyšoval zpoždění letu. Společnost cestujícím údajně vyplatí odškodné, neposkytla jim ale náhradní dopravu.

Několik opozdilců, které aerolinky nevpustí do letadla, jsou poměrně běžným jevem. Odepření letu 50 cestujícím, což je čtvrtina kapacity letu, je však velmi neobvyklé, uvádí specializovaný web Aerotime hub.

Video Kontrola pasažérů letu z Bergama do Brna kvůli koronaviru - TV Blesk Zdeněk Matyáš

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa