Světoznámým médiím spadl web: Problémy zasáhly Timesy, CNN, ale i stránky britské vlády
Internetové stránky některých médií zasáhl dnes výpadek, který s různou intenzitou ovlivnil více částí světa. Týkalo se to například webů americké agentury Bloomberg, britského ekonomického listu Financial Times (FT), britských novin The Guardian, amerických The New York Times (NYT), ale i sociální sítě Reddit či webu televize CNN. Informuje o tom agentura Reuters. Příčiny pravděpodobně souvisejí s technickými problémy amerického poskytovatele cloudových služeb Fastly.
Problémy se objevily také u retailového webu americké internetové společnosti Amazon a podle serveru televize CNBC výpadek zasáhl také internetové stránky britské vlády gov.uk, stejně jako weby Insider a The Verge. Někteří uživatelé se tak nemohou přihlásit, z některých částí světa není možné ani zobrazit požadované stránky.
Společnost Fastly, která má sídlo v San Francisku, nahlásila technické problémy krátce před polednem středoevropského času. Na svém webu už vydala několik aktualizací, později uvedla, že už zná příčinu a pracuje na odstranění závady.
Lidé, kteří se chtěli přihlásit například k webu CNN, dostali odezvu, že jde o neznámou doménu. Na potíže u společnosti Fastly ukázal i web Down Detector, který monitoruje provoz na internetu a zachycuje problémy.
Potíže s platformou Reddit nahlásilo více než 20 000 uživatelů, problémy se stránkami Amazon pak více než 2000 lidí. Uživatelé, kteří k některým webům zasaženým výpadkem přistupovali z Británie nebo z některých částí Severní Ameriky, dostávali chybové hlášení 503 o nepřístupnosti služby. Například z Prahy ale byly některé weby přístupné, fungoval The Guardian i třeba Bloomberg.
Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.