Pátek 16. duben 2021
Svátek slaví Irena, zítra Rudolf
Zataženo, déšť se sněhem 6°C

Matka roku dojala lékaře: Toulavá kočka sama vzala svá nemocná koťata k veterináři

Autor: ČTK - 
1. dubna 2021
08:15

Mateřský instinkt patří mezi nejúžasnější věci na světě - a není omezený jen na lidi. Před několika dny to dokázala toulavá kočka v Turecku, která zřejmě usoudila, že její koťata nejsou v pořádku, a tak je přinesla do veterinární ordinace. Informoval o tom turecký tisk a video z kočičí prohlídky nyní sklízí úspěch na sociálních sítích.

Podle informací tisku veterináři v západoturecké provincii Izmir nejprve nechápali, o co kočce jde, když k nim svá koťata jedno po druhém přinesla. Došlo jim to, až když se posadila na podlahu a začala dlouze mňoukat.

Veterináři poté koťata prohlédli a zjistili, že mají nateklé oči a těžko se jim otevírají. Příčinou byla oční infekce, na kterou jim veterináři dali léky. Jak napsal list Daily Sabah, po ošetření kočka a koťata skončily na veterinárním oddělení místního útulku a později budou nabídnuty k adopci.

„Tu kočku jsme znali. Toulala se po ulici kolem kliniky a my si zvykli jí dávat vodu a jídlo. Netušili jsme ale, že se jí narodila koťata,“ řekl zástupce veterinární kliniky a dodal: „To je poprvé, co se nám něco podobného stalo. Dojalo nás to a jsme šťastní, že se koťata zotavila.“

abaron ( 5. dubna 2021 14:22 )

... aj labuť alebo kačka dobehne za rybármi na breh,že potrebuje dokŕmiť,ale všetkým to dôjde až keď zo 6 mláďat zostane z nich 1 alebo 2... a potom dobehnú slniečkári 💤 🔦💭...

baronessa ( 1. dubna 2021 11:08 )

Krásná zpráva. Matka chce pro své děti vždycky jen to nejlepší a zvířecí matky nejsou jiné.

Zobrazit celou diskusi
Další videa