Úterý 26. leden 2021
Svátek slaví Zora, zítra Ingrid
Oblačno, sněžení 1°C

Berlusconi má problémy se srdcem. Bývalý italský premiér musel v Monaku do nemocnice

Autor: ČTK - 
14. ledna 2021
17:40

Bývalý italský premiér Silvio Berlusconi je v nemocnici kvůli problémům se srdcem. Tisku to sdělil jeho osobní lékař Alberto Zangrillo. Berlusconi, který poslední dobou pobývá na jihu Francie, byl hospitalizován v Monaku. Podle Zangrilla nebyl bývalý premiér převezen do Itálie z opatrnosti, napsala agentura AFP.

V pondělí Zangrillo konstatoval u Berlusconiho zhoršení zdravotního stavu. Lékař následně nařídil odvoz do nedaleké nemocnice v Monackém knížectví, kde byl bývalý premiér vyšetřen. Podle Zangrilla vyšetření zjistilo problémy se srdeční arytmií. „Za pár dnů by měl být doma,“ domnívá se lékař.

Silvio BerlusconiSilvio Berlusconi | Reuters

Nejsou to první zdravotní problémy bývalého premiéra, kterému bude letos v září 85 let. Vloni v září byl Berlusconi hospitalizován kvůli komplikacím souvisejícím s nemocí covid-19. V roce 2016 se podrobil závažné operaci srdce a v roce 2019 pak operaci střeva. Na konci 90. let byl Berlusconi operován kvůli rakovině prostaty.

Nemoci Berlusconi využíval i ve své dlouhé politické kariéře. V roce 2010 na předvolebním mítinku například slíbil, že jeho vláda porazí rakovinu. Kritici bývalého premiéra ale poukázali na to, že za jeho vlády klesly vládní investice do lékařského výzkumu.

tomik007 ( 15. ledna 2021 03:56 )

Dychani z plic do plic od Toporanka

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud