Sobota 31. říjen 2020
Svátek slaví Štěpánka, zítra Felix
Oblačno, déšť 13°C

Premiérka (34) nafotila snímky bez podprsenky. Puritány pohoršila, dočkala se i vlny podpory

Autor: Darina Jíchová - 
15. října 2020
19:20

Když se v tisku poprvé objevily fotky, které finská premiérka Sanna Marinová nafotila pro magazín Trendi, vyvolalo to nemalé vášně. Mladá ministerská předsedkyně se na nich ukázala pouze v saku, bez košile či halenky. A bez podprsenky. Černý vzorovaný blejzr sice odhalil jen velmi málo, přesto řada lidí snímky považuje za kontroverzní. Marinová sklidila kritiku, lidé jsou toho názoru, že „někdo v její pozici“ by se na takových fotkách objevovat neměl. Na premiérčinu obranu však na sítích vystoupila početná skupina lidí, upozorňuje web Somag News.

Marinová svými decentně odhalenými fotkami poněkud „rozvířila vody“ klidné finské společnosti, zveřejněné snímky vyvolaly bouřlivou debatu. Některým uživatelům sociální sítě přijde, že premiérka přestřelila, jiní ji brání a pod hashtagem #ImWithSanna, v češtině #StojímPřiSanně, sdílejí vlastní fotky v saku bez podprsenky.

„Tohle není o politice, ale o rovnosti pohlaví.“

Podporu Marinové vyjádřily i mnohé domácí a zahraniční deníky, podle nich je Marinová jednou z nejkrásnějších a nejmladších političek na světě. Uživatelé sociálních sítí ve svých příspěvcích rovněž začali připomínat bývalé finské lídry a jejich faux pas, které zachytily kamery.

Hvězdou těchto vzpomínek byl bezpochyby exprezident Urho Kekkonen a jeho „hipsterské outfity“ nebo expremiér Alexander Stubb, který rád ukazoval své vysportované tělo v neoprenu či běžeckém a cyklistickém oblečení.

„Tohle není o politice, ale o rovnosti pohlaví. Ženy mají právo se fotit, jak chtějí, stejně jako muži. Nespočet našich politiků jsme viděli polonahé v sauně,“ zdůraznila profesorka genderových studií Anu Koivunenová a připomněla snímek ze sauny exprezidenta Kekkonena.

Jeden z modelů exprezidenta Kekkonena:

Ani tento rozruch ale Marinové neubral na popularitě, dobře si stojí i v rámci politických průzkumů. Na rozdíl od ostatních světových lídrů se premiérka a její vláda těší důvěře a podpoře lidu, a to i v době pandemie koronaviru.

Arany ( 15. října 2020 21:53 )

Prase!

frantacizek ( 15. října 2020 21:10 )

to je náhodou super, zlidšťuje to

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud