Úterý 20. říjen 2020
Svátek slaví Vendelín, zítra Brigita
Polojasno 11°C

Prezident záchranářem: Se ženami se převrátila na moři kánoe, plaval jim na pomoc

Autor: ČTK - 
17. srpna 2020
06:49

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa (71) o víkendu pomohl zachránit dvě mladé ženy, které v moři spadly z převrhnuté kánoe. Informoval o tom deník La Vanguardia. Incident se stal v jihoportugalském regionu Algarve, kam prezident přijel strávit část dovolené. Hlava Portugalska takto objíždí letoviska v zemi, aby podpořila cestovní ruch, který utrpěl výrazné ztráty kvůli pandemii covidu-19.

Portugalský prezident se v sobotu slunil na pláži v letovisku Alvor, kde mimo jiné hovořil s novináři. Krátce nato uviděl v moři dvě ženy, které měly podle místních médií evidentně problémy poté, co se s nimi převrhla kánoe. Prezident skočil do vody a plaval jim na pomoc. Současně s ním k nim dorazil muž na vodním skútru a společně ženám pomohli.

Někdejší televizní politický komentátor Rebelo de Sousa je ve své zemi oblíbený i díky nekonvenčnímu chování, které ukázal už před čtyřmi lety na inauguraci do úřadu prezidenta, na niž přišel pěšky. Během nynější pandemie se zas objevily v médiích fotografie, jak prezident v šortkách a s rouškou stojí frontu v místním supermarketu.

Nyní portugalský prezident objíždí během dovolené místní letoviska, aby podpořil domácí cestovní ruch. V předchozích dnech byl mimo jiné na Madeiře, která je stejně jako region Algarve do značné míry závislá na turistech.

Portugalsko bylo v nynější pandemii na jaře experty chváleno za to, že boj s nákazou relativně dobře zvládalo. Začátkem června ale některé evropské státy začaly považovat Portugalsko za více nebezpečné, když tam denní nárůsty nakažených začaly být vyšší.

V desetimilionovém Portugalsku se dosud potvrdilo na 54.100 případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2, z toho skoro 40.000 lidí se už uzdravilo a 1778 pacientů v souvislosti s nákazou zemřelo. V neděli oznámilo tamní ministerstvo zdravotnictví 121 případů nákazy za 24 hodin a tři úmrtí spojená s covidem-19. Před měsícem přibývalo kolem tří stovek případů denně, v době vrcholu epidemie v zemi v dubnu to bylo i 500 až 700 případů potvrzených za den.

Sysoj Psojic ( 17. srpna 2020 08:03 )

U nas by to bylo tak, ze pro prezidenta plavaly dve zeny kdyz vypadl ze clunu pri odtahovani ochrankou do pristavu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud