Čtvrtek 1. června 2023
Svátek slaví Laura, zítra Jarmil
Polojasno 25°C

Trump: „Mé vlasy musí být perfektní.“ V USA řeší vodu ve sprchách a proud z hlavic

Autor: ČTK - 
13. srpna 2020
22:02

Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa navrhla změnit právní definici sprchových hlavic, aby z nich voda mohla téct větším proudem. Stalo se tak poté, co si Trump stěžoval na nedostatečný proud vody ve sprše a v této souvislosti poznamenal, že jeho vlasy „musejí být perfektní“, píše BBC.

Sprchovými hlavicemi ve Spojených státech nesmí podle zákona z roku 1992 protéct více než 9,5 litru vody za minutu. Trumpova vláda ale navrhuje, aby se tento limit vztahoval pouze na jednotlivé trysky, nikoli na celou hlavici.

Spotřebitelské organizace a ochránci přírody označili návrh za nehospodárný a myslí si, že takové změny nejsou nutné. Novelu navrhlo ministerstvo energetiky ve středu.

„Takže sprchové hlavice – dáváte si sprchu a neteče z ní voda. Chcete si umýt ruce, neteče voda. Tak co uděláte? Stojíte tam déle nebo se déle sprchujete? Protože mé vlasy, nevím jak vaše, ale (mé vlasy) musejí být perfektní. Perfektní,“ řekl Trump.

Podle Andrewa deLaskiho, ředitele sdružení Appliance Standards Awareness Project, které prosazuje energetickou hospodárnost, je návrh hloupý. S čtyřmi nebo pěti tryskami „by vám za minutu mohlo ze sprchové hlavice vytéct deset, 15 galonů (38 až 58 litrů) vody, což by vás asi úplně vyplavilo z koupelny,“ řekl agentuře AP.

Podle Davida Friedmana z Consumer Reports, což je americká nevládní organizace zaměřená na spotřebitele, sprchové hlavice v USA lidem šetří peníze a spotřebitelé je už teď hodnotí velmi kladně. Pokud návrh postoupí dál, lze očekávat, že rozpoutá právní spory, poznamenala agentura Reuters.

Video  Vítr odhalil první pleš USA: Trumpa zradila přehazovačka i fixační lak na vlasy  - Blesk.cz, Reuters
Video se připravuje ...

kaonkl ( 13. srpna 2020 22:33 )

Všude je něco. US řeší proud vody ve sprchách, EU zase velikost okurek, rajčat a zahnutí banánů.
Bl.ci se zkrátka najdou všude, napříč celým světem. Nejsmutnější na tom je, že právě oni nám vládnou.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa